>עיון>סוציולוגיה>א>ארגונים>
שם ספרארגונים
שם מחבריצחק סמואל
מו"ל מקורזמורה
שנת הוצאה1996
שפת מקורעברית
 
ספר זה מציב בפני הקורא את הידע המדעי המעודכן בתורת הארגון. הספר דן במטרותיהם של ארגונים, משווה בין סוגי ארגונים, מתאר את המבנים שבאמצעותם הם פועלים, ומבאר את יחסי-הגומלין שבינם ובין סביבתם. בספר מוצג ניתוח שיטתי של השפעות הטכנולוגיה, התקשורת והתרבות על צביונם ועל תפקודם של ארגונים. הספר עוסק בסוגיות סמכות ושליטה, מתאר את שלבי ההתפתחות של ארגונים, מנתח את השינויים והחידושים הקורים בהם, את יחסי העוצמה ואת המאבקים הפוליטיים המתנהלים בתוכם וביניהם, וכן הוא דן בהערכת ההצלחה של ארגונים ובגורמיה.
המהדורה הראשונה של הספר זכתה לשבע הדפסות, והספר נלמד במגוון רחב של תחומים אקדמיים: סוציולוגיה, פסיכולוגיה, מדע המדינה, מינהל עסקים, עבודה סוציאלית, מינהל החינוך, הנדסת תעשייה וניהול, ומשפטים. מסגרות הדרכה והכשרה רבות במינהל הציבורי, בצה``ל, בתעשיות הביטחוניות ובארגונים עסקיים רבים כוללות ספר לימוד זה בתוכניות ההשתלמות שלהן. גם בתי ספר תיכוניים נעזרים בפרקים שונים של הספר בתוכניות ההכנה לבחינות הבגרות במנמה החברתית.

פרופ` יצחק סמואל, כיום ראש המגמה ללימודים מתקדמים בסוציולוגיה ארגונית-יישומית בחוג לסוציולוגיה ולאנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה, יועץ אקדמי של החטיבה למינהל עסקים וניהול כללי ביחידה ללימודי חוץ של אוניברסיטת חיפה ויועץ מדעי של הירחון ``משאבי אנוש``. פרופ` סמואל רכש את השכלתו האקדמית בסוציולוגיה, בפסיכולוגיה חברתית, במדע המדינה ובמדעי הניהול באוניברסיטה השרית בירושלים, בטכניון בחיפה ובאוניברסיטת מישיגן בארה``ב, והשתלם באוניברסיטאות סטנפורד וברקלי בקליפורניה.
בין השנים 1994-1979 עבד ברפא``ל - רשות פיתוח אמצעי לחימה - שבה מילא תפקידים שונים, ביניהם ממונה על פיתוח משאבי אנוש, על פיתוח הארגון ועל פיתוח מנהלים. לפני כן לימד באוניברסיטאות תל-אביב, בר-אילן וחיפה, בטכניון ובמכללות שונות. בשלושים שנות פעילותו המקצועית שילב הוראה והדרכה, מחקר עיוני ויישומי, כתיבה מדעית, פיתוח ארגוני וייעוץ מקצועי לארגונים.
 
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ