>עיון>חינוך>ט>טכנולוגיה וחינוך בעידן המידע>
שם ספרטכנולוגיה וחינוך בעידן המידע
שם מחברגבריאל סלומון
שנת הוצאה2000
שפת מקורעברית


התפרצותה הדרמטית של טכנולוגיית המחשוב לעולמנו שינתה אופן מהותי תחומים רבים בחיינו. הרפואה, עולם העסקים, התקשורת, המחקר, הפרסום והצרכנות השתנו לבלי הכר. והחינוך
? אף כי כל העוסקים בחינוך – החל בקברניטי החינוך וכלה בתלמידים – ערים לפוטנציאל הגלום בטכנולוגיה, בכל זאת אין מערכת החינוך מצליחה להיענות לאתגר זה ולנצלו ביעילות. לעתים נדמה שזנב הטכנולוגיה מתחיל לכשכש בגוף החינוך, ולעתים נדמה שהחינוך מגשש במבוכי הטכנולוגיה. ספרו של סלומון, פרי הגות ומחקר של שנים אחדות, מתמודד עם האפשרויות שהטכנולוגיה מציעה לחינוך. נקודת המוצא של סלומון אינה הטכנולוגיה ואף לא האפשרויות שהיא מציעה לחינוך, אלא דמותו המיוחלת של בוגר מערכת החינוך על רקע אפיוניה המיוחדים של החברה שבה יצטרך לתפקד. סלומון מתאר סביבות לימוד חדשניות, שבמסגרתן ניתן לטפח את הבוגר המיוחל ושמימושן תלוי במידה רבה בשימושים חכמים של הטכנולוגיה. ספר זה עוסק בשאלות תיאורטיות ומעשיות כאחד ומשלב על ידי כך את המופשט עם הקונקרטי, את הפילוסופי והפסיכולוגי עם הפדגוגי-המעשי. זהו ספר חובה לכל מי שפיתוח החינוך בעידן זה קרוב ללבו.

 

גבריאל סלומון משמש פרופסור באוניברסיטת חיפה. הוא מוותיקי החוקרים בשאלות של טכנולוגיה, מידיה וחינוך, ועתה גם ראש המרכז לחקר החינוך לשלום.

 
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ