>עיון>מדע>צ>ציידי הנגיפים‏>
שם ספרציידי הנגיפים‏
שם מחבראד רג`יס
שנת הוצאה1999
שפת מקוראנגלית

בבית חולים דל בעיר אפריקנית צפופת-תושבים, נופלים למשכב בזה אחר זה שוכני העיר ואנשי הסגל הרפואי, במחלה נוראה המפילה יותר מתריסר קורבנות ביום. זאיר ניצבת על סף התפרצותה של מגיפה נוראה – אולם מומחי המרכז להדברת מחלות מגיעים חיש-מהר מאטלנטה שבארצות הברית, משקמים את בית החולים ומפסיקים את התפשטות המחלה. בלשי הנגיפים של המרכז מתחקים על עקבות המחלה עד לאדם הראשון שלקה בה, מזהים את נקודת המפגע שבה הגיח נגיף האֶבּוֹלָה מהג'ונגל, ומלקטים את בעלי החיים החשודים כנשאים.

 

כך פועלים ציידי הנגיפים של CDC , המתמודדים מדי יום ביומו עם הגרועות במחלות הידועות לעולם. בד בבד עם סיפור ההתפרצות בזאיר ובלימתה, מתואר גם סיפורו של המרכז להדברת מחלות, שהפך מסוכנות צנועה להדברת מלריה בימי מלחמת העולם השנייה, לארגון המפלט האחרון של עולם הרפואה – למקום שאליו פונים מוסדות רפואיים מכל קצווי תבל כשאינם יכולים לפנות עוד לשום מקום אחר. אם אמנם הטבע מתנקם כיום באדם על פלישותיו ועל התעללותו, כפי שטוענים אחדים, באמצעות נגיפים חדשים וקטלניים שהוא משגר נגדנו, הרי CDC הוא מרכז הפיקוד העולמי במלחמתנו נגד אויבינו הבלתי-נראים.

 

אד רג'יס הוא מחברם של ספרי מדע פופולרי רבים ומצליחים, המתגורר במרילנד שבארצות הברית. ספרו נאנו ראה אור בסדרת המדע הפופולרי של זמורה ביתן.

 
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ