>ספרות תרגום>ב>בתו של מרפא העצמות‏>
שם ספרבתו של מרפא העצמות‏
שם מחבראמי טאן
מו"ל מקורמחברות לספרות
שנת הוצאה2001
שפת מקוראנגלית

קורותיהם של שלוש נשים, שלושה דורות ומשפחה אחת ארוגים ביד אמן בספרה החדש של אמי טאן, מחברת רבי המכר חוג שמחת המזל ואשת אל המטבח.

רומן רחב יריעה זה הקושר יחד את סין שלפני המהפכה עם סן פרנסיסקו של היום, מתחיל בשגרת יומה של יאנג, החיה עם גבר גרוש ועם שתי בנותיו. שגרה המעיקה של ניתוק רגשי, ניתוק שבינו לבינה ובין אדם לבין עצמו.

ואז לפתע, בעוד אמה, לו-לינג, נתקפת שכחה מדאיגה, נזכרת רות בדפים שנתנה לה פעם, ובהם זיכרונותיה מילדותה בסין ועד בואה לאמריקה.

"אלה הדברים שאני יודעת שהם נכונים", כך מתחיל הסיפור,  ולעיני רות נפרשים חייהן המדהימים של אמה ושל סבתה, בתו של מרפא העצמות; נשים שידעו סבל לא יתואר ושגברו עליו בכוח תבונתן ותעוזתן. והסיפור הזה, יודעת רות – סיפור חייה של אמה – ישנה את חייה שלה לעולמים.

אמי טאן היא מחברת רבי המכר חוג שמחת המזל, אשת אל המטבח ומאה החושים הנעלמים. ספריה תורגמו ליותר מעשרים וחמש שפות, ורכשו להם קהל קוראים עצום בעולם כולו.

אמי טאן נלדה באוקלנד, קליפורניה, למשפחת מהגרים מסין. בתו של מרפא העצמאות הוא רומן אוטוביוגרפי בחלקו, הנע על ציר המתחים שבין דורות ותרבויות, בין זיכרון לשכחה, ובין אמת פנימית למציאות משתנה. 

"מסע קסום אל העבר... רומן מדהים שנקרא כמו אגדה. בכל המובנים, זהו רומן מופלא."

האינדיפנדנדט

"אתה ממשיך להפוך את הדפים, נסחף הלאה מכוח הרצון לדעת עוד ועוד, לצחוק ולבכות, עד הסוף ממש."            סנדיי אקספרס

"זוהי כתיבה טרגית במיטבה... אני מסופק אם יש היום סופר שמסוגל לספר סיפור כזה טוב יותר... בתו של מרפא העצמות יהפוך ללא ספק לקלסיקה."           סקוטלנד און סנדיי

"עומק הרגשות שבספר מהדהד ונשאר עם הקורא זמן רב אחרי הקריאה. טאן היא סופרת עם נשמה."                  וושינגטון פוסט

"העבר, על נופיו האקזוטיים, מתואר בשפה פיוטית. טאן הופכת סיפורים מצמררים על נשים מסין שלפני המהפכה לעלילה רומנטית ומרתקת."

טיימס ליטררי ספלמנט 
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ