>ספרות נוער>ו>ואיך קוראים לך עכשיו>
שם ספרואיך קוראים לך עכשיו
שם מחברתמי שם-טוב
מו"ל מקורדביר
שפת מקורעברית


"רופא הכפר מסר ללינקה את המכתב הראשון אחרי שלימד אותה להכין סירופ נגד שיעול. הם עמדו בחדר הפנימי בבית המרקחת, מול שולחן העבודה הגדול, ולִינֶקֶה לא העלתה בדעתה שבכיס המקטורן השחור של דוקטור קולי מונח מכתה מאבא שלה."

כך מתחילה ההתכתבות הסודית בין הילדה לינקה לבין אביה, בין מקום מסתור אחד לאחר, בהולנד הכבושה בידי הנאצים. האב – מדען מבריק – ממלא את מכתביו באהבה וצחוק, חיות ופרחים ורמזים לימים אחרים. הוא מאייר וכורך אותם לספרונים צבעוניים, שהמחתרת ההולנדית מעבירה לילדה. מצורפת להם הוראה ברורה: להשמיד מיד לאחר הקריאה.

ואיך קוראים לך עכשיו הוא סיפורה של ילדה יוצאת דופן, שמוצאת מקלט אצל רופא ואשתו בכפר נידח, ומסתירה את זהותה האמיתי מילדי בית הספר, מהשכנים, מהאיכרים, אפילו ממסתתרים אחרים, ובעיקר – מהחיילים הגרמנים. בכל אותם ימים היא מחכה למכתבים המצוירים של אביה. הם נוטעים בה תקווה שעוד מעט ייצאו היא ובני משפחתה, כל אחד ממקום מחבואו, וישובו הביתה.

תמי שם-טוב כתבה את הספר על פי סיפורה האמיתי של לינקה ושילבה בו את המכתבים המקוריים. ספרה רק בשביל מילי זכה בפרס זאב לספרות ילדים ונוער. זהו ספרה הרביעי.

 
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ