>ספרות תרגום>מ>מעוף העורב‏>
שם ספרמעוף העורב‏
שם מחבראן מרי מקדונלד
מו"ל מקורכנרת
שנת הוצאה2005
שפת מקוראנגלית


"השמש הפציעה לאחר המלחמה, והעולם שלנו נצבע טכניקולור. אותו רעיון עלה בראש כולם. הבה נתחתן. נוליד ילדים. נהיה אנחנו אלה שעושים את זה נכון."

השנה היא 1962. המלחמה הקרה, המרוץ לחלל. משפחת מקארת'י מוצבת בבסיס שקט של חיל האוויר הקנדי. מדלן בת השמונה שבויה באהבתה המגוננת של אמה היפה ואינה מודעת לכך שאביה, מפקד כנף בבסיס, נתון במלכוד עקב משימה חשאית שנטל על עצמו.

כאשר רוצח מקומי מכה בביתם החדש, משתנים חיי המשפחה לנצח, ומדלן נחשפת לכאב, לבלבול ולפחדים של ילדוּת בעולמם המסוכן של מבוגרים. עשרים שנה אחר כך, כשתחדש את חיפושיה אחר האמת ואחר הרוצח, תגיע מהלומת הסיום שתהפוך את התמונה כולה.

מעוף העורב הוכתר כהישג ספרותי מרשים המזכך אמיתות אוניברסליות. זהו רומן תקופתי אוהב ובה בעת גם כתב אשמה נגד התקופה; זהו סיפור עשיר ומרתק המגולל את התמודדותה של משפחה מושלמת לכאורה עם כל הסדקים שבתוכה; זהו מבט עז ונוקב על מהותם של ילדות, נישואים ומשפחה.

אן-מרי מקדונלד היא מהסופרות החשובות ביותר בצפון אמריקה. ספרה הראשון, מאחורי דלתות , היה רב-מכר בינלאומי וזכה בפרסים ספרותיים רבים. מקדונלד מתגוררת בטורונטו עם בת זוג, שתי ילדות ושני כלבים.

"הספר הזה קרוב לשמיעה אבסולוטית"      אדמונטון ז'ורנל

"ספר יפהפה שמזמין את הקורא לצעוד לתוך עולמו המופלא ולצאת ממנו כמה ימים אחר כך בן אדם שונה"     דיילי ניוז

"מבט עז, בהיר ואינטליגנטי על תקופת הילדות ועל הפחד והבדידות שהם חלק מן הקיום האנושי"       וושינגטון פוסט

"ספר ענק. אל תרגישו מאוימים. היה שווה לחכות שבע שנים לעלילה הערמומית הנפלאה הזאת, הבנויה נדבך על נדבך"         סאן טיימס

לעמוד הסופר     
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ