חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
מטמון האוצרות המתמטיים של פרופסור סטיוארט
איאן סטיוארט
בעקבות הצלחת ספרו הקודם, תיבת האוצרות המתמטיים של פרופסור סטיוארט, איאן סטיוארט מציג בספרו החדש אוסף מרתק של חידות, עובדות מפוקפקות, פרדוקסים ואנקדוטות. במגירה השנייה בסדרה תמצאו לקט של כל מה שלא לימדו אתכם על מתמטיקה בבית הספר – דברים מופלאים, מפתיעים ומהנים.
מעגליות
רון אהרוני
הספר סוקר שלוש פריצות דרך מדעיות שנולדו מן המעגליות: ההבנה שיש אינסופים גדולים ויש גדולים יותר; משפט גדל, האומר שלא כל דבר נכון אפשר להוכיח, והבחנתו של טיורינג שאין תכנית מחשב פותרת-כל. בצד אלה מתוארת יכולתה יוצאת הדופן של המעגליות לתעתע בחשיבה ולגרום לנו להאמין בבלתי אפשרי.
ראטיי, ג
מדריך למשתמש במוח‏
ג`ון ראטיי
במדריך למשתמש במוח מסביר ד"ר ג`ון רייטי בצורה משכנעת ומאירת עיניים את מבנה המוח ואת הכימיה שלו; איך המערכות שלו מעצבות את התפיסות שלנו, את הרגשות, הפעולות והתגובות; כיצד הידע הזה מאפשר לנו להבין את חיינו ולשפר אותם; וכיצד המוח מגיב להנחיות שהוא מקבל
פיינמן, ריצ
מה אכפת לך מה חושבים אחרי‏ם?
ריצ`רד פיינמן
בשנות חייו האחרונות הכין ביחד עם חברו רלף לייטון את כתב-היד הזה, מורשתו האחרונה בכתובים. זהו ספר חכם ומהורהר, אפילו רציני פה ושם. מסופר בו על שני האנשים שהשפיעו יותר מכל על פיינמן בשנותיו המוקדמות
קנטורוביץ, אהרן , מהאמבה עד איינשטיין‏
מהאמבה עד איינשטיין‏
אהרן קנטורוביץ
ספר זה מציג גישה ייחודית בפילוסופיה של המדע, הרואה את המדע כתופעה אבולוציונית. לפי גישה זו המדע הוא המשך תהליך האבולוציה, והתיאוריות המדעיות מתחרות זו בזו בתהליך ברירה טבעית ו`מתות במקומנו`, כדברי קרל פופר – מאבות גישה זו.
12
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ