חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
לקחי ההיסטוריה
ויל ואריאל דוראנט
האם יש טעם ומשמעות לכתיבת ההיסטוריה? האם ניתן להפיק לקחים מן העבר עבור ההווה והעתיד? בספר זה ההיסטוריה אינה דין וחשבון על עובדות ומאורעות שכבר חלפו, אלא מורה גדולה המסייעת לנו להבין את המצב האנושי וההתנהגות האנושית, ומאפשרת להסיק מסקנות מעשיות ולשפוט בין הטוב והרע. הספר רווי שאלות נפלאות, שלעולם לא יחדלו להעסיק את האדם
לה סניורה - דונה גרציה
נעמי קרן
לה סניורה הוא סיפורה של בת למשפחת אנוסים שנפשה קרועה: יהודייה מרצונה, שרגליה נטועות בקסם הנצרות של ימי ילדותה. אלמנה צעירה ללא כל ניסיון חיים, שהופכת לאחת הנשים המשפיעות, העשירות והחזקות בימיה, אישה נחרצת ומתוחכמת כלפי חוץ ופגיעה וכואבת בתוכה, אישה בעידן שנשים לא נחשבו בו, המטילה מוראהּ על מלכים ונסיכים. יהודייה גאה שמכריזה חרם על האפיפיור בכבודו ובעצמו ומכובדת גם על השולטאן המפואר.
לעולם לא ניכנע
וינסטון ס` צ`רצ`יל
וינסטון צ´רצ´יל היה הנואם הרהוט ביותר בין מדינאי זמנו. בימים שבהם ניצבה בריטניה בודדה במערכה מול גרמניה הנאצית הוא המריץ את בני ארצו להתנגד, ללחום ולנצח, ועורר בהם תקווה בנאומיו עשירי ההבעה, בעלי הנימה הבוטחת, הלהט הלוחמני וההומור המושחז.
אשלי, מוריס , לואי ה-14 וגדולתה של צרפת
לואי ה-14 וגדולתה של צרפת
מוריס אשלי
בדרך כלל החמירה ההיסטוריה בדינו של לואי ה-14, בשל עריותו, בזבזנותו, הנאתו מדברי חנופה, כישלון מדיניות החוץ התוקפנית שלו, התוצאות החמורות של מדיניותו הדתית, ומדיניותו הכלכלית הכושלת. עם כל אלה, טוען ההיסטוריון מוריס אשלי בביוגרפיה המרתקת שלו על לואי ה-14, נטעה אם נייחס לאיש אחד, לאיש הזה, את הנהגתן של התנועות ההיסטוריות שהביאו למהפכה הצרפתית.
לופז, רוברטו , לידתה של אירופה‏
לידתה של אירופה‏
רוברטו לופז
לידתה של אירופה זכה להכרה בינלאומית ולהערכה רבה, תורגם לשבע שפות ומשמש גם ספר לימוד באוניברסיטאות רבות בעולם. הספר משופע בציורים ואיורים – חלקם בצבע – ומפות רבות. אלה מלווים את הטקסט ומשולבים בו באופן אורגני. הספר כולל אינדקס נושאים לקסיקאלי מפורט וייחודי.
12
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ