חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
לינקון והיהודים
יונתן סרנה, בנימין שאפל
בספר חסר התקדים הזה, המבוסס על מחקר דקדקני, מראים ההיסטוריון יונתן ד' סרנה והאספן בנימין שאפּל כיצד השפיעו יחסיו יוצאי הדופן של לינקון עם יהודי אמריקה הן על דרכו לנשיאות והן על ההחלטות המדיניות שקיבל כנשיא. הספר חושף היבט חדש בְּתכלית של חיי אברהם לינקון, אשר העשיר את דמותו ולפיכך העשיר את אמריקה.
להיות ארמאני
רנאטה מולכו
מעט לפני שמלאו לו שבעים סירב ארמאני שוב להצעה לכתוב את האוטוביוגרפיה שלו, שכן "משמעה לחשוף את תחושת הייאוש שאוחזת בי בהתמודדות עם העבודה שלי," הוא הצהיר.
היל, כריסטופר , לנין‏ והמהפכה הרוסית
לנין‏ והמהפכה הרוסית
כריסטופר היל
שלושה חודשים קודם לידתו של ולאדימיר איליץ` אוליאנוב החל קארל מארכס ללמוד לעומק את השפה הרוסית והתנאים הכלכליים ברוסיה. יותר משלושים שנה לאחר מכן היתה התאמת המארכסיזם לתנאיה המיוחדים של רוסיה למפעל חייו של האיש שזה זמן מה קרא לעצמו לנין.
בן ארי, מיכה קפוסטה , לא כל כדור הורג‏
לא כל כדור הורג‏
מיכה בן ארי קפוסטה
הוא השתתף בכל המלחמות, ותמיד בקרבות שהיו שם דבר: במבצע קדש – במיתלה; במלחמת ששם הימים – בקרב על ירושלים; במלחמת יום כיפור – בחווה הסינית. תמיד נלחם בקו הראשון, תמיד התגרה בגורל. חמש פעמים נפצע ושרד. שמו ידוע לכל הצנחנים לדורותיהם. אך מיהו מיכה בן-ארי קפוסטה?
גריילסמר, אילן , לאון בלום‏
לאון בלום‏
אילן גריילסמר
לאון בלום, נושא דברו של הסוציאליזם ותלמידו של ז`אן ז`ורס, הגיע מאוחר אל הפוליטיקה. בראשית דרכו היה מבקר הספרות הבולט ביותר של זמנו, אך קודם כול איש הרוח ורק אחר כך איש הציבור והמעשה. הוא אהב את סטנדל, את הקרדינל של רץ, את מישלה, אך גם את אנדרה ז`יד ואת מרסל פרוסט, והעריץ את שייקספיר, את טולסטוי ואת גיתה, שיצירותיהם שכנו למראשות מיטתו עד ערב מותו.
12
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ