חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
הרסגור, מיכאל  סטרון, מוריס , כולה שלי‏
כולה שלי‏
מיכאל הרסגור ומוריס סטרון
ספר זה, אמנם קל-משל אבל כבד-גורל. הספר נוגע בסיבת הסיבות של העימות: סירוב הזולת. סירוב האחד להכיר בקיומו, באישיותו ובשאיפותיו של השני. וחמור עוד יותר – הסירוב להכיר בעבר העצמי ובעברו העצמי של הזולת – העבר היהודי והערבי, הישראלי והפלשתינאי, ומעל הכל – הסירוב להכיר אחד בשני.
הראבן, אלוף , כורח הבחירה‏
כורח הבחירה‏
אלוף הראבן
לפנינו חיבור חשוב ביותר הנוגע בנושאים שהינם חיוניים להתפתחותה של מדינת ישראל, ואף לקיומה. הראיה המערכתית של ישראל בחיבור זה – ישראל במזרח-התיכון, המערכות בתוכו, ישראל ומעצמות העל, ישראל והבעיה הפלסטינית, ישראל והמיעוט הערבי, וישראל והעם היהודי – היא המאפשרת את הראייה הכוללת יחד עם ההבחנה החדה של מצבה של מדינת ישראל ושל המתבקש מכך.
שיפטן, דן , כורח ההפרדה‏
כורח ההפרדה‏
דן שיפטן
כורח ההפרדה מתאר, מסביר ומתעד, לראשונה באורח מקיף ושיטתי, את סוגיית היחסים בין ישראל לבין הישות הפלסטינית. הספר מבהיר מדוע שאלת אופיים של היחסים הללו אינה נופלת בחשיבותה מסוגיית הגבולות וההתיישבות ומסוגיית הריבונות של הישות ("מדינה"), שכן נודעת לה השפעה קריטית על אופיה של החברה הישראלית.
בילסקי-בן-חור, רפאלה , כל יחיד הוא מלך‏
כל יחיד הוא מלך‏
רפאלה בילסקי בן-חור
יותר משמכירים אנו את הגותו של ז`בוטינסקי יודעים אנו עליה מפי אלו הרואים עצמם כממשיכיו האידיאולוגיים או כמתנגדיו, שהציגו תמונה חלקית ולא מדויקת של הגותו, והתמקדו בעיקר בפועלו הציוני. ספר זה נועד למלא את החסר, ואולי אף לתקן עוול היסטורי.
גולן, מתי , כסף תמורת דם
כסף תמורת דם
מתי גולן
"אתם" – אמרתי לאלי ויזל, "אתה ויהדות אמריקה אויבים גרועים יותר של מדינת ישראל מאשר אש"ף ויאסר ערפאת". המשפט הזה היווה את הבסיס לשיחה שהיתה לי עם אלי ויזל בירושלים. הספר הוא הרחבה של אותה השיחה. הוא כתוב בצורת דיאלוג בין ישראלי לבין יהודי אמריקאי ונאמרים בו דברים שלא נשמעו עד כה בגלל קשר השתיקה וההונאה בין מנהיגי יהדות אמריקה ומדינת ישראל.
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ