חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
גלגלים ומזלות
גלגלים ומזלות
עדו יעבץ
ביוון הקדומה, בין המאה החמישית לרביעית לפנה"ס, נוצקו היסודות של תורה אסטרונומית אשר ביארה את תנועות כוכבי השבת וכוכבי הלכת לפי כללים מתמטיים שקשרו בין יסודות החומר לבין תנועתם הטבעית. בכך היתה האסטרונומיה היוונית למדע הטבע המתמטי הראשון שיצרה המחשבה האנושית.
דרייק, סטילמן , גלילאו‏
גלילאו‏
דרייק סטילמן
סדרת גדולי העבר מבוססת על ספריית PAST MASTERS הנודעת של הוצאת הספרים `אוקספורד יוניברסיטי פרס` מבריטניה. כל אחד מן הספרים שבסדרה הוא מעין מבוא מקיף ותמציתי לחייהם, לכתביהם ולהגותם של פילוסופים, אנשי מדע, יוצרים בתחום האמנות. למכלול יצירתם של אישים אלה היה חלק בעיצוב דמותה של התרבות האנושית, בזמנם – ועד עצם היום הזה.
קסטי, ל. ג
גן העדן הרבוד‏
ל. ג`ון קסטי
כל פרק בגן העדן הרבוד בנוי בצורת משפט לפני חבר מושבעים. לאחר החוכמה המדעית, השקפות חלופיות והסיכום, מקבל עליו קסטי את תפקיד המושבע ומסביר כיצד הצביע ומדוע. גם הקוראים מתבקשים לשמש בחבר המושבעים ולהכריע בעצמם.
רידלי, מאט , גנום‏
גנום‏
מאט רידלי
מאט רידלי בחר גֶן אחד מכל כרומוזום כדי לספר באמצעותו את הסיפור המופלא הזה, המשתרע על פני ארבעה מיליארדי שנים. הוא מתאר גֶנים המשותפים לנו ולחיידקים, גֶנים המבדילים אותנו מעל השימפנזים, גֶנים הגוזרים עלינו מחלות נוראות, גֶנים המשפיעים על תבונתנו ועל התנהגותנו
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ