חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
סיסקין, קנת , הרמב"ם - מורה דרך לנבוכי‏ זמננו
הרמב"ם - מורה דרך לנבוכי‏ זמננו
קנת סיסקין
לראשונה נדונות כאן השאלות הקלאסיות של מורה נבוכים בלשון השווה לכל נפש. מעתה, הגותו ומשנתו של הרמב"ם, גדול פרשני היהדות, זמניות ובהירות לכול, לא רק "לתלמידי חכמים" ותיאולוגים
קירקגור, סרן , האתי, האסתטי והדתי‏
האתי, האסתטי והדתי‏
סרן קירקגור
זוהי מהדורה חדשה ומורחבת ממבחר כתביו של קירגקור שראו אור לראשונה בשנת 1954. מבחר כתבים זה היה הראשון שהפגיש את הקורא העברי עם משנתו של קירקגור.
שוהם, שלמה , הגשר אל האין‏
הגשר אל האין‏
שלמה שוהם
הספר משלב את הרעיונות הבסיסיים של הגנוסיס, הקבלה והאקזיסטנציאליזם למקשה הגותית אחת במהלך דיון מרתק ונועז. הוא משווה את ההנחות ההיידגריות של "היזרקות-לעבר-המות" עם המאסר הגנוסטי של האדם בעולם המחולן ועם התפיסה הקבלית בדבר הגרעין האלוהי של האדם.
אוספנסקי, פיוטר דמיאנוביץ , הדרך הרביעית‏
הדרך הרביעית‏
פיוטר דמיאנוביץ אוספנסקי
הדרך הרביעית הוא ספר יסוד המלמד על הדרך לפיתוח המודעות העצמית וכיצד להתמודד עם האתגרים הרבים שמציג העולם בפני האדם בסוף המאה ה-20 באמצעות שיטה מעשית, בהירה ומדוקדקת.
שפילברג, חיים , הודו אמונות ודעות‏
הודו אמונות ודעות‏
חיים שפילברג
הודו: אמונות ודעות פותח אשנב לעיקרי המחשבה הדתית-פילוסופית של ההינדואיזם, ומקנה יותר ממושג על תרבות הודו הרחבה והעשירה. פרקי הספר דנים בוודות ובאופאנישאדות; עוסקים בשני האפוסים הגדולים ראמאיאנה ומאהאבאראטא; בחקיקה הארית-הינדית; בבודהיזם ובדת הז`יין; בתנועות הרפורמיסטיות בהודו, ועוד.
12
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ