חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
האם שימפנזים עדיין חושבים על פרישה
יעקב בורק
בכתיבה שנונה ומאירת עיניים מסביר יעקב בורק מדוע אנו מתקשים לקבל החלטות הגיוניות בעסקים ובחיי היומיום וכיצד, בסופו של דבר, העולם העסקי הוא סיפורם של האנשים המנהלים אותו, ובתור שכזה - של חולשותיהם האנושיות. הספר מבהיר מושגים כמו צירופי מקרים, מזל וכישרון, מקומו של היחיד אל מול הקבוצה וגורלנו האבולוציוני. בפרקים קצרים ומרתקים ובאמצעות דוגמאות מתחומים מגוונים — בהם אמנות, היסטוריה, ספרות וספורט — יעקב בורק מפתיע אותנו בכל עמוד ועמוד ומפענח את הקושי המוכר לכולנו לנטוש את התור המתנהל בעצלתיים לטובת התור הסמוך ואת הכוחות המסתוריים מאחורי הנטייה לאגור חפצים, גם אם אין בהם שימוש.
הסיפור לשבת
אלון גל
שגרת החיים גורמת לנו לשכוח את ערכנו האמיתי ואת יכולתנו להתגבר על כל מכשול. במירוץ הבלתי נגמר בין מטלה למטלה אנחנו זקוקים לקרן אור, רגע של נשימה, מישהו שיזכיר לנו את כוחנו הממשי. אלון גל אסף, ערך וחיבר עשרות סיפורים מרתקים ומרגשים האורגים יחד את הסיפור לשבת, שנועד להוביל אותנו קדימה ברגעים שבהם אנו מתעייפים ועוצרים; סיפורים שיש ביכולתם לעורר בנו את הכוח והאומץ הפנימיים הטמונים בכולנו.
הסתגלות
טים הרפורד
הסתגלות מיטיב להסביר את הרכיבים הדרושים להפיכתו של כישלון להצלחה. זהו מדריך פורץ דרך להישרדות — ולשגשוג — בעולם המורכב והמשתנה בהתמדה שלנו.
המיתוסים של האושר
ליובומינסקי, סוניה
בספרה‭ ‬המיתוסים‭ ‬של‭ ‬האושר‭ ‬מנתחת‭ ‬הפסיכולוגית‭ ‬האמריקנית
סוניה‭ ‬ליובומירסקי‭ ‬את‭ ‬המנגנונים‭ ‬שמקשים‭ ‬עלינו‭ ‬להיות‭ ‬מאושרים, ‬ותוך‭ ‬שהיא‭ ‬מסתמכת‭ ‬על‭ ‬מחקרים‭ ‬מהעת‭ ‬האחרונה‭ ‬היא‭ ‬מתארת‭ ‬את‭ ‬נקודות‭ ‬המפנה‭ ‬הבולטות‭ ‬בחיינו, ‬מביאה‭ ‬שיטות‭ ‬שבכוחן‭ ‬לעזור‭ ‬לנו‭ ‬להתמודד‭ ‬עם‭ ‬ההיבטים‭ ‬השליליים‭ ‬של‭ ‬נקודות‭ ‬המפנה‭ ‬האלה‭ ‬ולהיות‭ ‬מאושרים‭ ‬יותר, ‬ונוסכת‭ ‬בקוראים‭ ‬את‭ ‬צלילות‭ ‬המחשבה‭ ‬הדרושה‭ ‬כדי‭ ‬לבנות‭ ‬לעצמם‭ ‬חיים‭ ‬בריאים‭ ‬ומספקים.
הראש הישראלי
אלון גרטש
בשרטטו‭ ‬את‭ ‬המפה‭ ‬המטרידה‭ ‬של‭ ‬הראש‭ ‬הישראלי‭ ‬נוגע‭ ‬ד‭"‬ר‭ ‬גרטש‭ ‬בסיפורי‭ ‬החיים‭ ‬של‭ ‬ישראלים‭ ‬מן‭ ‬השורה‭ ‬וגם‭ ‬של‭ ‬מנהיגי‭ ‬המדינה. ‬הנפש‭ ‬הישראלית, ‬שהתפתחה‭ ‬מתוך‭ ‬ההיסטוריה‭ ‬היהודית‭ ‬אל‭ ‬המרד‭ ‬הדרמטי‭ ‬של‭ ‬הציונות, ‬נעה‭ ‬בין‭ ‬קטבים‭ ‬חיוביים‭ ‬ושליליים‭ ‬של‭ ‬נרקיסיזם, ‬פרנויה, ‬תוקפנות‭ ‬והקרבה‭ ‬עצמית, ‬ומנהלת‭ ‬מאבק‭ ‬הרואי, ‬עקוב‭ ‬טראומות‭ ‬מלחמה, ‬בקושי‭ ‬הגדול‭ ‬לעבד‭ ‬כראוי‭ ‬את‭ ‬זוועות‭ ‬השואה.
12345678910
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ