חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
נקמתו של הרשל גרינשפן
סטיבן קוך
נער יהודי בן־שבע־עשרה, מהגר פולני עני בפריז, יפה תואר ועדין סבר, קונה אקדח, הולך לשגרירות הגרמנית בפריז ויורה בדיפלומט הראשון שהוא פוגש. היורה הוא הרשל גרינשפן, הדיפלומט הוא ארנסט פום ראט, השנה היא 1938. הסיבה להתנקשות: גרינשפן רוצה לנקום בגרמנים הרודפים את בני משפחתו בפולין.
נוטות החסד - הפולמוס
נוטות החסד משתרע על פני כ-900 עמודים, והוא רואה אור בעברית עוד לפני צאתו לאור באנגלית. בד בבד איתו רואה אור הספר "נוטות החסד - הפולמוס", שהוא קובץ מאמרים וראיונות על הספר ופניות של הסופר למתרגמים.
שילה, מרגלית , נסיכה או שבויה‏
נסיכה או שבויה‏
מרגלית שילה
נסיכה או שבויה ? הוא מסע מרתק אל עולמן של נשים ביישוב הישן בירושלים בשלהי התקופה העות`מאנית. עד כה נתפסה הוויית החיים של היישוב הישן בארץ ישראל כהוויה גברית. החיים בעיר הקודש צוירו כמימוש צווי היהדות המכוונים לגברים בלבד: לימוד תורה יומם ולילה ותפילה במניין.
קרונין, וינסנט , נפוליאון‏
נפוליאון‏
וינסנט קרונין
מתוך עוצמת הסיפור מגיח, בראש ובראשונה, דיוקנו של נפוליאון האיש שקרונין הצליח לחדור אל תוך נפשו גם בין גדולי האנושות לא רבים הטביעו חותם אישי נחרץ כמו נפוליאון ובספר מצטיירים במפורט דמותו של האיש, השפעתו על מבנה המדינה, על אירופה, הרפורמות שהנהיג, טעמו בספרות, ידידיו ויריביו, יחסיו עם נשים וכמובן סיפור המדהים, האכזרי וגם הטראגי של עלייתו המטאורית, ניצחונותיו המזהירים והתבוסה הסופית.
ג
נפוליון האיש והמיתוס
בן ר. ג`ונס
דומה שאיש לא כבש את דמיונם של בני דורו והדורות שלאחריו כנפליון בונאפרטה, שבכוח אישיותו, מחשבתו הבהירה, כישרונו הצבאי והשאיפה לשלטון, עשה עצמו קיסר צרפת. שכן המיתוס של נפוליון, יותר משהוא יונק מתכונותיו, הוא יונק מקורות חייו.
12
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ