חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרי עזר והדרכהמדריכי טיוליםק
קליפורניה - מדריכי כנרת
סינקלייר, מיק , קליפורניה - מדריכי כנרת
שם ספר:   קליפורניה - מדריכי כנרת
שם מחבר:   מיק סינקלייר
מו"ל מקור:   כנרת
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה


עצה ראשונה: מי שרוצה להיות
IN באמריקה, לא אומר קליפורניה אלא "החוף המערבי" ( WEST COAST ), ולא אומר סן-פרנסיסקו, אלא "פריסקו". עצה שנייה: הוליווד היא הוליווד ועמק הסיליקון הוא עמק הסיליקון ודיסנילנד זה דיסנילנד אבל הם עדיין לא קליפורניה.

עצה שלישית: מי שמשתוקק לפגוש את פאמלה אנדרסון החטובה, מסידרת הטלוויזיה "משמר המפרץ" יפגוש מאות כמותה בחופי הרחצה הנפלאים של קליפורניה הדרומית.

ולמה אני מדגיש דרומית? כי קליפורניה מחולקת לפסיפס גיאוגרפי מדהים בניגודיו: ממערב הרי הסיירה-נבאדה התלולים שראשיהם מכוסים שלג, יוסמיטי-פארק המרשים בצוקיו ובמפליו, ויערות עצי הסקוויה הענקיים והזקנים בעולם (גילו של העץ "ג'נרל שרמן" למעלה מ-4000 שנה).

מצפון: חופי בזלת מפורצים השורצים מושבות של כלבי-ים ואריות-ים, להקות של שקנאים-אפורים וקורמורנים, וכמובן עשרות מיני שחפים. ובדרום: מחד, מדבר-מוהאבי הצחיח ועמק-המוות הנורא, ומאידך: חופי זהב נפלאים לרחצה, גלישה, שיט ונופש.

המדריך שלפניכם מפרט את כל האתרים, המוזיאונים, הכנסיות והמיסיונים שבקליפורניה, מסן-דייגו השוכת סמוך לגבול מקסיקו, ועד פורטלנד הגובלת במדינת וושינגטון.

המדריך מספר גם על גילוי קליפורניה (1542) ע"י "הספרדים" (סן-דייגו, סן-ברנרדינו, לוס-אנג'לס, סנטה ברברה כולם שמות ספרדיים), ועל ההגירה המקסיקנית והאסיאתית של המאה האחרונה, המהווה כיום 50 אחוז מתושבי קליפורניה. ממכרות הזהב הנטושים במדבר-מוהאבי ועד לשכונת ההומוסקסואלים בסן-פרנסיסקו, חשמליות עתיקות שעדיין משמשות לתעבורה ציבורית שם, והמסעדות הגסטרונומיות של "גטו הגורמה".

ובכל זאת, יש לי עצה נוספת למטייל בקליפורניה. עצה זו לקוחה מספרו של פול מקרטני ("החיפושיות") בו הוא מספר שאשתו, לינדה, הייתה אומרת לו "בוא נלך לאיבוד", כלומר, בוא נצא מהכביש הראשי לדרך צדדית בלי לדעת לאיפה נוסעים ולאן מגיעים.

ניסיתי את הפטנט הזה כמה פעמים, וכך גיליתי את יער תחנות-הרוח (להפקת חשמל) שהרים שלמים מכוסים בהם, בדרך מלאס-וגאס ללוס-אנג'לס. וכך גם גיליתי את העיר גילורי, בירת מגדלי השום (ע"י "סאן-חוזה"), המקיימת פסטיבל שום כל שנה ומייצרת גלידת-שום וריבת-שום! בקיצור, בתור קינוח למסע בקליפורניה כדאי לנסות גם "ללכת לאיבוד"...

נסיעה צלחה!

דידי מנוסי

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ