חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןפסיכולוגיהכ
כל יום יותר קרובים
יאלום, ארווין , כל יום יותר קרובים
שם ספר:   כל יום יותר קרובים
שם מחבר:   ארווין יאלום
מו"ל מקור:   כנרת
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

 

בין ספרי הפסיכותרפיה בולט ספר זה בייחודו משום שהוא מתאר את תהליך הטיפול הן מנקודת ראותו של המטפל והן מנקודת ראותה של המטופלת. הספר למעשה הוא קובץ דו"חות שכתבו ד"ר יאלום וג'יני המטופלת שלו לאחר כל פגישה במהלך טיפול שנמשך ארבע שנים.

 

הכתיבה היא מרכיב מרכזי בתרפיה שבחר ד"ר יאלום למטופלת, צעירה בעלת כישרון כתיבה שאחת מבעיותיה היא הקושי להתרכז בכתיבה. העורכת הספרותית של הספר, אשתו של ד"ר יאלום מספרת: "הספר הוא תוצאה של ניסוי טיפולי של בעלי, ד"ר ארווין יאלום מאוניברסיטת סטנפורד, באחת המטופלות שלו ג'יני, שבעייתה הוגדרה כ'מחסום יצירתי'. ד"ר יאלום הציע שבמקום תשלום עבור הטיפול תכתוב ג'יני דו"חות של אחרי הפגישות וכך 'יעקפו' את המחסום היצירתי. במקביל הוא התחייב לכתוב דו"חות משלו על אותן פגישות. מדי שישה חודשים החליפו ביניהם את הדו"חות והחליפו רשמים. הם שמרו על מסגרת זו כשנתיים כשהם מוסיפים בכתב מחשבות, פירושים, הדגשים ואסוציאציות שלא עלו בזמן הפגישות ביניהם."

ספר זה נותן לקורא אפשרות להיות מעורב במצב שבדרך כלל הוא בלתי חדיר ובייחוד לאור העובדה שהן המטפל והן המטפלת עוברים תהליך כפול של התבוננות ומשוב הדדי. מעורבותה היצירתית של מרילין יאלום, פרופ' לספרות ועורכת בעלת ניסיון מקצועי רב, מאזנת בין סגנונות הכתיבה השונים של הדמויות והופכת אותם למנוף לאפיון הדמויות. זהו סיפור מעורר הזדהות על התקרבותם האינטימית של שני אנשים במהלך טיפול נפשי.

 

ד"ר ארווין יאלום הוא פסיכיאטר נודע שספריו בנושאי הפסיכולוגיה הם רבי מכר נודעים בכל העולם ומהווים ז'אנר בפני עצמו המיוחד לו. בין ספריו שתורגמו לעברית – תליין האהבה, כשניטשה בכה ועל הספה.

לעמוד הסופר

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ