חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
פנטזיה ס
סיפורים שלא נשלמו‏
טולקין, ג'ון רונלד רעואל , סיפורים שלא נשלמו‏
שם ספר:   סיפורים שלא נשלמו‏
שם מחבר:   ג`ון רונלד רעואל טולקין
שנת הוצאה:   2001
שפת מקור:   אנגלית
 


עיזבונו הספרותי של טולקין כולל שפע של כתובים שלא נמצא להם מקום ביצירות שראו אור (או היו קרובות להשלמה) לפני מותו, וכן גרסאות נוספות של סיפורים שהתפרסמו. כל אלה כונסו בסדרה של ספרים שנועדו להשביע את דמיונם של אוהבי טולקין, המשתוקקים לדעת עוד ועוד על תולדות הארץ התיכונה ועל העידנים הקדומים בעולמו המיתולוגי. ספר זה הוא הראשון מבין אלה.

הכתבים המכונסים בסיפורים שלא נשלמו כוללים, בין היתר, אחד מנוסחיו של סיפור טורין טורמבר – מלא ומפורט יותר מזה שנמצא בסילמריליון; סיפור יחיד במינו מדברי ימי נומנור; פרטים נוספים על הקוסמים ועל אנשי הפרא מעמק עגלות האבן; תיאור מפורט של השתלשלות הדברים שהביאה את תורין ושות' לפתח ביתו הצנוע של בילבו בגינס; ועוד.

המבקשים להתעמק בתולדות ארדה, העולם, ובקורות הארץ התיכונה; הקוראים שסקרנותם התעוררה עם קריאת שר הטבעות, והם מעוניינים להרחיב את ידיעותיהם בקורות הטבעת האחת, ולהכיר טוב יותר את דמותה המרתקת של גלדריאל – אלה ימצאו בספר זה פנינים רבות, כיד הדמיון הטובה על טולקין.

ספר ג'.ר.ר. טולקין שראו אור בהוצאת זמורה-ביתן כוללים את ההוביט, שר הטבעות: אחוות הטבעת, שני הצריחים, שיבת המלך, סילמריליון, הנפח מווטון-רבה, הרפתקאות תום בומבדיל, עץ ועלה.

לעמוד הסופר

 בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ