חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
פנטזיה ה
האש שבפנים‏
קסטנדה, קרלוס , האש שבפנים‏
שם ספר:   האש שבפנים‏
שם מחבר:   קרלוס קסטנדה
שנת הוצאה:   1987
שפת מקור:   אנגלית
 


במסגרת לימודי האנתרופולוגיה באוניברסיטת קליפורניה, עסק קרלוס קסטנדה באיסוף מידע על צמחי מרפא שונים ששימשו את האינדיאנים בסונורה, מקסיקו. כך פגש לראשונה את דון חואן – אינדיאני שנודע בתכונותיו המאגיות יוצאות הדופן והיה מוקף יראה והערצה. בהאש שבפנים מתחיל קסטנדה לספר על אודות התורה המופלאה שלימדהו דון חואן החמקמק, הלגלגן כלשהו, המפחיד לעיתים, תורה שבזכותה היה מסוגל לנתר מעל מרומי ההר השטוח אל תוך התהום. פעולה זו נתאפשרה על ידי תקופת חניכות ממושכת ומצב מיוחד של בהירות תפיסה, שבו גילה דון חואן את סודות השליטה על התודעה.

כל אחד מספריו של קסטנדה כמוהו כפרץ אור מבהיק ומסנוור אל תוך נבכי צפונותינו העמוקות ביותר, כמין הארה פתאומית, הבזק ברק על מדבר בעת לילה, המגלה לנו עולם שהוא בעת ובעונה אחת זר ומוכר מאוד – נוף חלומותינו. ספריו, שכל אחד מהם הוא אירוע ספרותי מרגש, הפכו לא רק לרבי-מכר אלא לקלסיקה, וסיפור חניכתו של קסטנדה לעולם המאגיה והכשפים של דון חואן הוא מן המרתקים והמיסתוריים בעולם הסיפרות.

יצירתו של קסטדנה היא פיוט ואנתרופולוגיה גם יחד, אריג חלומות והרפתקאות מציאותיות, ניסיון לתור את לב התעלומה האנושית. האש שבפנים הוא ספרו המבריק, האתגרי ויוצא-הדופן בכל ספריו, ובו הוא מעמיד דיוקן מדהים של "עולם המכשף", עולם צלול כבדולח ומסחרר בהשלכותיו.

בהוצאת זמורה-ביתן הופיעו: משנתו של דון חואן, מציאות נפרדת, מסע לאיכטלן, הטבעת השנייה של העוצמה, ומתנת הנשר.

לעמוד הסופר

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ