חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןפסיכולוגיהה
האני והלא-מודע‏
יונג, קראל גוסטב , האני והלא-מודע‏
שם ספר:   האני והלא-מודע‏
שם מחבר:   קארל גוסטב יונג
מו"ל מקור:   דביר
שפת מקור:   גרמנית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

'האני והלא מודע' יכול לשמש כבסיס כללי מצוין לתורתו של קארל גוסטב יונג ולכמה ממרכיביה וממושגיה העיקריים: הארכיטיפוסים, הטיפול בנברוזות, 'אני', 'צל', 'אנימוס ואנימה'. כל אלה מוסברים בספר גם על ידי דוגמאות רבות ומפורטות להמחשת התיאוריות. הספר שימש – מאז ראתה מהדורתו זו אור (בגרמנית) ב-1934 – הן את מי שהתעניין בפסיכולוגיית המעמקים והן את הפסיכיאטר המטפל.

בספר שני חלקים – האחד עוסק ב'השפעותיו של הלא-מודע על התודעה' ואילו חלקו המפרה השני עוסק ב'אינדיבידואציה', כפי שיונג עצמו הגדיר את הנושא: "האינדיבידואציה פירושה – ליהפך לפרט; אנו נעשים אנו-עצמנו ככל שהאינדיבידואליות היא לדידנו ייחודנו הפנים-פנימי, האחרון-עד-תכלית, שאינו ניתן להתיישב עם זולתו. אפשר לתרגם זאת גם ל"התעצמות" או ל"הגשמה עצמית".

ספר זה, יחד עם קבוצת ספרים נוספת (אשר ראתה אור ב'דביר' – פסיכולוגיה אנליטית וחינוך, הפסיכולוגיה של הלא מודע ועל החלומות) מצטרף כנדבך חשוב בתורתו של אחד מגדולי ההוגים של המאה והוא מהווה פרוזדור חשוב להבנתה.

 

ק.ג. יונג (1875-1961), הפסיכיאטר השווייצרי הנודע, היה תלמידו של זיגמונד פרויד ועבד עמו בשיתוף פעולה. ב-1912 נעשו חילוקי הדעות שביניהם חריפים ביותר, דרכיהם נפרדו והם נעשו יריבים קשים זה לזה. יונג פיתח את הפילוסופיה שלו, שאותה כינה 'פסיכולוגיה אנאליטית'. במותו הותיר אחריו יצירה ענפה ותרומה מקורית לפסיכולוגיה. הדגש שהניח יונג בהיבטים הרוחניים של הטבע האנושי סיפקו ניגוד רב-חשיבות לעמדתו של פרויד.

לעמוד הסופר

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ