חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןמדעד
דינוזאור בערמת שחת‏
גולד, סטיבן ג'יי , דינוזאור בערמת שחת‏
שם ספר:   דינוזאור בערמת שחת‏
שם מחבר:   סטיבן ג'יי גולד
מו"ל מקור:   דביר
שנת הוצאה:   2003
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 119.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

סטיבן ג'יי גולד , המדען-הסופר ששמו הוא מילה נרדפת לביולוגיה של האבולוציה, מכנס בספר זה 34 ממאמריו, שרובם ראו אור בכתב-העת Natural History . בהרהוריו החדשים על האבולוציה, המחבר מראה כי הברירה הטבעית אינה הסיבה היחידה לשינויים בעולם החי. גם אסונות טבע כבירים, כמו פגיעת גוף שמיימי בכדור-הארץ, הביאו להיכחדות מינים ולעלייתם של מינים חדשים, אבות אבותיו של האדם.

 

דינוזאור בערֵמת שחת חובק נושאים מנושאים שונים – ממאובנים ענקיים ופטריות בעלות ממדים מפליאים עד לבייסבול ולאנטילופה הסוסית הכחולה; ממבט הומניסטי על פרנקנשטיין מאת מרי שלי ושירת סבו של דרווין עד למשוגות האאוגניקה והבריאתנות – והוא מתביית אל הנושאים הגדולים והמרהיבים: זמן, שינוי, היסטוריה.

 

מקצת המאמרים מאירי העיניים הללו כתובים במתכונת סיפורי בלשים שבמרכזם תעלומה. אחרים קוראים תיגר על השקפות מקובלות ומנתצים את דעותינו הקדומות. חלקם הם שיעור מופתי בסוגיות כמו גמישות המוח לעומת מגבלות תפיסתו: כל תצפית היא שותפות בין הטבע לבין שכלו של האדם, וכמו כל השותפויות הטובות, גם זו מחייבת פשרה.

 

הספר – הנע בין יראה לשעשוע, בין שנינות להתרגשות – הוא ההוכחה לכך שקריאה המניעה אותנו לחשוב יכולה לעלות בקנה אחד עם קריאה הגורמת לנו לחוש ולהתענג.

 

גולד , שהלך לעולמו במאי 2002, היה פרופסור לזואולוגיה ולגיאולוגיה באוניברסיטת הארוורד. ספריו: אין מידה לאדם, הידד לברונטוזאורוס, הר הצדפות של לאונרדו, אבני מרמה ממרקש ויד מלאה ראו אור בהוצאת דביר.


לעמוד הסופר 

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ