חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןארכיטקטורהפ
פלאדיו-על אודות האדריכלות‏
פלאדיו , פלאדיו-על אודות האדריכלות‏
שם ספר:   פלאדיו-על אודות האדריכלות‏
שם מחבר:   פלאדיו
מו"ל מקור:   דביר
שנת הוצאה:   1999
שפת מקור:   איטלקית
 

אנדריאה פלאדיו, אדריכל איטלקי בן המאה ה-16, הוא החוליה המקשרת החשובה ביותר בין אדריכלות העולם הקלאסי של יוון ורומא העתיקות, לבין אדריכלות תקופת הרנסנס והעת החדשה. להישג זה הגיע מתוך פעילות בשני תחומים: בנייה נרחבת ומגוונת בוונציה, בחבל ונטו ובוויצ'נזה עירו, וכתיבה על האדריכלות בימיו ובעולם הקלאסי העתיק. פלאדיו גם הירבה למדוד ולשרטט בניינים עתיקים ולנתח את מרכיביהם.

 

ארבעת הספרים על אודות האדריכלות נכתבו בהשראת הספר על אודות האדריכלות של ויטרוביוס, אדריכל רומאי שאותו למד פלאדיו והוקיר, ובדרכו הלך.

 

כל אחד מארבעת הספרים מוקדש לנושא אחר, והם: יסודות הבנייה וחומריה; בתים פרטיים (וילות); בנייה ציבורית חילונית; מקדשים עתיקים.

 

רוני רייך , המתרגם, הוסיף מבוא והערות, מפתחות, ומילון מפורט למונחי הבנייה הקלאסית והרנסנסית. ד"ר רייך קיבל את הכשרתו כארכיאולוג באוניברסיטה העברית בירושלים. השתתף במשלחת החפירות הארכיאולוגיות שחפרה ברובע היהודי בירושלים, ומאז 1978 ארכיאולוג בכיר ברשות העתיקות. כיום מנהל את החפירה המחודשת ליד הר הבית ו"קשת רובינסון" בעיר דוד, ומרצה בחוג לארכיאולוגיה באוניברסיטת חיפה. ספרו הזמנה לארכיאולוגיה ותרגומו לספרו של ויטרוביוס על אודות האדריכלות ראו אור בהוצאת "דביר".

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ