>סופרי מקור>סופרים באות א>אמילי עמרוסי>
נולדה בירושלים בי"א בניסן תשל"ט, 8 באפריל 1979.

את לימודיה התיכוניים עשתה באולפנא לבנות בעופרה. שירתה בשירות לאומי בטבריה במסגרת בני-עקיבא, ולאחר מכן בעיר אריאל במסגרת המשרד לאיכות הסביבה.

סיימה בהצטיינות את המסלול התלת-שנתי בבית הספר לעיתונאות "כותרת", וכן תואר ראשון במדע המדינה מטעם אוניברסיטת בר-אילן.

בינואר 2003 מונתה ככתבת חדשות בערוץ 10, וסיקרה את הנעשה בהתנחלויות. ערכה ושידרה כתבות חדשות ואקטואליה, כתבות דוקומנטאריות בנושאי מגזין שונים, העבירה שידורים חיים והגישה פינה קבועה בתוכנית הבוקר של הערוץ.

בינואר 2005, בשיא תקופת המאבק בהתנתקות, מונתה כדוברת מועצת יש"ע וניהלה את כל מערך הדוברות וההסברה של מתנגדי התוכנית. היא שימשה בתפקיד זה גם לאחר ההתנתקות, עד יולי 2007. עם לידת בנה השני עזבה את כסא הדוברת, עברה לעבוד כעצמאית בתחום ייעוץ תקשורת ויחסי ציבור, והעניקה שירותי ייעוץ למגוון גופים, עמותות וארגונים, בעיקר בזירה הפוליטית-ציבורית.

עמרוסי פרסמה עשרות מאמרי דעה בעיתונות בענייני השעה. היא משתתפת בפאנלים רבים ברדיו ובטלוויזיה ומעבירה הרצאות בכל רחבי הארץ. מאז ספטמבר 2008 היא משתתפת קבועה בתוכנית האקטואליה היומית "סדר יום" ברשת ב' של קול ישראל.

ביום העצמאות תשס"ט (מאי 2009) יצא לאור ספר הביכורים שלה, "תריס", בהוצאת זמורה-ביתן ובעריכת נועה מנהיים. עלילת הרומן מתרחשת בהתנחלות קטנה ומבודדת.

עמרוסי מתגוררת ביישוב טלמון שבמערב חבל בנימין בשומרון.

היא נשואה לאייל, מהנדס אזרחי במקצועו, ואם לשני בנים.ספריה


תריס
(זמורה-ביתן, 2009)

 
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ