חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות תרגוםא
ארתור וג'ורג'
שם ספר:   ארתור וג'ורג'
שם מחבר:   ג'וליאן בארנס
מו"ל מקור:   זמורה
שנת הוצאה:   2010
שפת מקור:   אנגלית
שם מתרגם:   אורטל אריכה
 


ארתור וג'ורג' גדלים בעולמות נפרדים באנגליה של סוף המאה ה־19: ארתור באֵדינבּוֹרוֹ הדלה והתרבותית, וג'ורג' בביתו של כומר בכפר קטן במחוז סטאפוֹרדשֶר. ארתור נעשה רופא ואחר כך סופר, וג'ורג' – עורך דין בברמינגהם. ארתור הופך לאחד האנשים המפורסמים בדורו, ואילו ג'ורג' נותר בחריצותו האלמונית. ובכל זאת, בפתח המאה החדשה דרכיהם מצטלבות בעקבות שרשרת של מאורעות שהגיעו לכותרות העיתונים ונודעו כ"שערוריות וירליי הגדולה".

ארתור וג'ורג' הוא רומן פסיכולוגי־בלשי על פשע שפל ורוחניות נעלה, אשמה וחפות, זהות, לאומיות וגזע, שבו מנתח ג'וליאן בארנס באלגנטיות רבה את החברה האנגלית של תחילת המאה ה־20 ושוזר בסיפור האמיתי אירוניה דקה ומאופקת.

ג'וליאן בארנס (1946), מחשובי הסופרים בבריטניה כיום, נודע בכתיבתו המקורית, השנונה והג'נטלמנית הקוראת תיגר על שלל חולשותיה של האנושות. עד כה פירסם 14 ספרים, ובהם התוכי של פלובר, אנגליה אנגליה, מעבר לתעלה, שולחן הלימון ומשהו להצהיר (כולם ראו אור בהוצאת זמורה־ביתן). בארנס הוא האנגלי הראשון שזכה בצרפת בפרס Prix Medicis היוקרתי. שלושה מספריו היו מועמדים לפרס בּוּקר, ובכללם ארתור וג'ורג'.

"רומן היסטורי נפלא. הצצה מוסרית ופסיכולוגית לנבכי נפשם של שני אנשים."

לוס אנג'לס טיימס


"התוצאות מעוררות התפעלות, משום שבארנס משרטט דיוקן אינטימי ומבריק... ארתור וג'ורג' יספק מאוד את חובבי הכתיבה הדיקֶנסית המאופיינת בדמות ראשית אחת או שתיים ובעלילה מרתקת."

בוסטון גלוב

"מהפִּסקה הראשונה אנו יודעים שאנו בידיו של סופר מהמעלה הראשונה... כתיבה מהפנטת...הרומן הזה הוא בארנס במיטבו."

טיימס


"מרתק... מה שנדמה כהערת שוליים בדברי ימי המשפט הוא למעשה הישג ספרותי יוצא דופן."

סיאטל טיימס

"אף שארתור וג'ורג' כתוב בווירטואוזיות מרשימה, הספר גדוש בעובדות היסטוריות מדויקות, עשיר בפרטים טכניים הנוגעים לפרשת ג'ורג' אדלג'י, וניכר כי הוא תוצאה של עבודת תחקיר יסודית."


 
ניו יורק טיימס

"לעומת ארתור, שהוא דמות צבעונית ועשירה, ג'ורג' של בארנס, אדם זהיר ומחושב, מרתק הרבה יותר. דמות קטנה וטרגית, אם כי אצילית באורח משונה שתיחקק בזיכרונו של הקורא זמן רב לאחר קריאת הספר היפהפה הזה."

אנטרטיינמנט ויקלי

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ