חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןכלכלהנ
נורדאו פינת וול סטריט סיפור של הצלחה ישראלית
שם ספר:   נורדאו פינת וול סטריט סיפור של הצלחה ישראלית
שם מחבר:   מרים יחיל-וקס ורוני ענב
מו"ל מקור:   כנרת
שנת הוצאה:   2009
 


"אם מישהו, אולי אתה, ירצה במקרה לקנות אותנו מחר בבוקר, כמה אנחנו שווים?" ריק גרדנר הרים את כוסו אל מול האור, ובעודו מתענג על שקיפותו הסמוקה של היין, ענה: "לפי הערכתי, 'המימד החדיש' שווה 600, אולי 620 מיליון דולר." אחר כך חייך, ורוקן באנינות את הכוס.

פגישה אחת באירופה מציינת נקודת מפנה בתולדותיה של אחת מחברות פיתוח התוכנה המצליחות בישראל, שנמכרה ב–1999 לחברת BMC Software האמריקאית תמורת 675 מיליון דולר.

נורדאו פינת וול סטריט הוא סיפורו המרתק של רוני ענב, מראשוני יזמי ההיי־טק הישראלים, שיצא לדרכו העסקית מדירת פועלים קטנה בשדרות נורדאו בתל אביב חדור אמונה שיוזמה חופשית, נחישות והתמדה הן המפתח לעשייה ממשית. הספר חושף את מאבקי הכוח, המהלכים וההחלטות האמיצות שהובילו להצלחת "המימד החדיש". ענב משתף את הקוראים בניסיונו הרב ומגלה סודות של מאחורי הקלעים — כיצד מזהים רעיון טוב? איך מתמודדים עם ביורוקרטיה וחילוקי דעות מבית? כיצד מאתרים לקוחות פוטנציאליים? מאין מגיע המימון?

ברקע חייו המקצועיים של רוני ענב נוכחת כל העת משפחתו, ודרכו האישית מצטלבת שוב ושוב בתולדות מדינת ישראל — בין השאר, היה מעורב בפיתוח אמצעי לחימה בצה"ל ובבניית ערי חוף באיראן בתקופת השאה הפרסי. נורדאו פינת וול סטריט הוא במידה רבה סיפורה של תעשיית ההיי־טק המקומית, שאפשר למצוא בו כישרונות יוצאי דופן, תעוזה, מנהיגות, שיתוף פעולה ועבודה קשה. וכן, גם לא מעט מזל.

רוני ענב הוא מחלוצי היזמים של תעשיית ההיי־טק הישראלית. ב־1983 ייסד את חברת "המימד החדיש" וכיהן כמנהל ויושב ראש מועצת המנהלים שלה עד שנמכרה ב־1999 לחברה אמריקאית. כיום עומד בראש Einav Hi-Tec Assets , ששמה לה למטרה להשקיע בחברות הזנק עתירות ידע בראשית דרכן. ענב, בעל תואר . M.Sc מטעם הטכניון בהנדסת תעשייה וניהול, שירת בצה"ל כמנתח מערכות נשק. הוא יליד תל אביב, נשוי למתיה, אב לארבעה בנים וסב
לשישה נכדים. בזמנו הפנוי מטייל בארץ ובחו"ל, קורא ספרים, מבקר במוזיאונים ורוכב על אופניים.

ד"ר מרים יחיל־וקס היא סופרת, מחזאית, מתרגמת ומרצה לתיאטרון וספרות, זוכת פרס ולנרוד לשירה. פירסמה ספר שירים ("בלי כוונה", עקד, 1977), סיפורים ומאמרים (בין השאר ב"קשת", "עיתון 77", "תיאטרון" ו– Theatre Journal ) ותירגמה מאנגלית ומצרפתית כחמישים רומנים ומחזות. יחיל־וקס, בוגרת אוניברסיטת סטנפורד, שימשה כדרמטורגית התיאטראות חיפה, הבימה וגשר, והיתה שותפה ליצירת ההפקות הנודעות "אידיוט", "כפר", "עיר" ו"אדם בן כלב". כן ייסדה את פסטיבל חיפה להצגות ילדים והיתה המנהלת האמנותית של התיאטרון לילדים ולנוער.

לאתר הספר

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ