חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרי עזר והדרכההדרכהס
סבאות עכשיו מורה דרך לסבא ולסבתא
שם ספר:   סבאות עכשיו מורה דרך לסבא ולסבתא
שם מחבר:   עדנה כצנלסון ועמירם רביב
מו"ל מקור:   כנרת
שנת הוצאה:   2009
 

 

סבאות הפכה בדור האחרון למרכיב חשוב במחצית השנייה של החיים. לרוב הילדים יש היום סבים וסבתות המשפיעים מאוד על חייהם וממלאים תפקיד רגיש ומורכב , השונה מהותית מהתפקיד ההורי. תפקיד זה דורש יכולת לקיים קשר רב־דורי, גם עם הבנים, גם עם בני זוגם וגם עם ילדים בני דור אחר, שעולמם שונה משל הסבים בילדותם. הספר מתאר את הסבאות העכשווית, פורש את הקשיים האפשריים ומציע דרכים למנוע מתחים ולפתור בעיות.

סבאות עכשיו מציג את הסבאות בחיי היום־יום (בילוי משותף, פינוק, תיאום בין הורים לסבים); את הסבאות בהיבט רב־דורי (יחסים עם כלות וחתנים, תחרות בין משפחות סבים) ואת הסבאות במצבים מורכבים (גירושים, שכול, ניתוק מנכדים).

סבאות עכשיו בא למלא את החסר בספרות העוסקת במשפחה לדורותיה ולהציע ספרות עזר — ספרות מדעית ופופולארית וכן ספרות ילדים מגוונת. הוא מיועד לסבים צעירים וקשישים , להורים ולאנשי מקצוע בתחומי משפחה ובריאות הנפש . מחברי הספר הם פסיכולוגים ישראלים ותיקים וידועים — ושניהם סבים .


ד " ר עדנה כצנלסון היא פסיכולוגית קלינית המלמדת פסיכולוגיה של מעגל החיים ופסיכולוגיה של בגרות וזקנה באוניברסיטת תל אביב בחוג לפסיכולוגיה, בבית הספר לעבודה סוציאלית ובבית הספר לרפואה. היא עוסקת שנים רבות בכתיבת ספרי הדרכה להורים, בייעוץ ובטיפול . אם לשלושה וסבתא לשלושה.

פרופ' עמירם רביב , פסיכולוג חינוכי וקליני, דקאן בית ספר לפסיכולוגיה במרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה , פרופסור אמריטוס בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב, כיהן כראש החוג לפסיכולוגיה. עוסק זה עשרות שנים בטיפול וייעוץ פרטני, בכתיבת חומרי הדרכה להורים ובייעוץ להורים ברדיו ובטלוויזיה. אב לשתיים וסבא לחמישה.

 

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ