חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות מקורב
ברוריה הפקות
שם ספר:   ברוריה הפקות
שם מחבר:   שרי שביט
מו"ל מקור:   זמורה
שנת הוצאה:   2009
 

ילדים ואנשים צעירים שחייהם סדוקים הם גיבורי הספר הזה, המכנס שלוש נובלות נדירות בעוצמתן על משפחות שבהן האבות הלכו לדרכם וילדיהם נותרו מאחור, בעולם חסר .

סביב המכנה המשותף של משפחתיוּת מנופצת רוקמת שָׂרַי שביט שלוש עלילות הנעות בין הנכסף לאפשרי ובין הקומי לטרגי. בנובלה הפותחת מנוהלים חייה של נערה מתבגרת על ידי אישה ג´ינג´ית גדולה שכל טעות קטנה שלה יכולה לשנות גורלות; בנובלה השנייה העמדת פנים ילדותית סביב ספר של דיקנס שקבור באדמה מידרדרת למשחק של טקס אשכבה בחצר הבית; ובנובלה האחרונה מהדהדות דהרות סוסה פצועה מתוך ילדוּת אבודה, והן צפות ועולות בזיכרונו של גבר צעיר היושב בבר חשוך ברחוב אלנבי ומשתוקק לאהבה .

בנובלות של שָׂרַי שביט פירוק המשפחה מעצים את הדרמה הגדולה ממילא של ההתבגרות, והקיום הישראלי המוּכָּר נמלא צלילים רעננים ומפתיעים, לעתים בגלל הקסם המוזר שמפעיל את המציאות, ולעתים בגלל מציאות חדשה המתעתעת בדמויות .

ברוריה הפקות הוא שילוב של פרוזה סוחפת, הנעה קדימה ואחורה בזמן, עם מסע אל נפש האדם — מסע שדרכו נגלית יכולתה המיוחדת של שביט לזקק בכתיבתה פגיעוּת אנושית וחסד ואז לדחוס לתוך רגע ספרותי בודד חיים שלמים של ציפייה .

שָׂרַי שביט, ילידת 1982, היא זוכת פרס "שירה על הדרך" של עיריית תל אביב-יפו לשנת 2007. זהו ספרה הראשון .

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ