חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות נוערמ
מבוזבזת‏
הורנבאכר, מאריה , מבוזבזת‏
שם ספר:   מבוזבזת‏
שם מחבר:   מאריה הורנבאכר
מו"ל מקור:   כנרת
שנת הוצאה:   2000
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

כתבתי את הספר הזה כי אני מאמינה שיש אנשים שיזהו בו את עצמם, גם כאלה שיש להם הפרעות אכילה וגם כאלה שאין. כתבתי אותו כי לעתים קרובות אנשים מתייחסים אל הפרעות אכילה בזלזול, וטוענים שהם סתם גילוי אי בגרות ושיגעון. במידה מסוימת כל זה נכון, אולם מעבר לזה זו התמכרות. זהו סוג של תגובה, גם אם תגובה מעוותת, לסביבה, למשפחה, לעצמי. אני אעשה הכול כדי למנוע מאנשים ללכת בדרך שבה אני הלכתי. וכתיבת הספר הזה היתה הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.

 

מריה הורנבאכר גדלה במשפחה אמריקאית מהמעמד הבינוני, והיתה ילדה נבונה, אנרגטית ושאפתנית מכפי גילה. בגיל 5 חזרה הביתה משיעור בלט, לבשה סוודר ענקי, נשכבה במיטתה, ופרצה בבכי כיוון שחשבה שהיא שמנה מדי. בגיל 9 היא כבר פיתחה נטיות בולמיות והיתה מקיאה בכל פעם שחזרה מבית הספר. כמה שנים מאוחר יותר היא פיתחה גם אנורקסיה והיתה מתגאה ביכולתה לרעוב במשך זמן ממושך.

 

מה גורם לילדה כשרונית להיכנס אל ארץ המראה, בה הכול הפוך, ואוכל הוא תועבה? מה גורם לה לפתח רומן עם הרעב, עם התרופות ועם המוות? מריה הורנבאכר נאבקה בבולמיה ובאנורקסיה. היא עברה חמישה אשפוזים ממושכים וקשים וטיפולים פסיכולוגיים ארוכים. היא איבדה את משפחתה, חבריה ומקומות עבודה. בסיפור חיים מרגש ונוקב זה, משחזרת מריה את חוויותיה המצמררות ומצביעה על סבך הנסיבות האישיות, המשפחתיות והסביבתיות אשר הביאו אותה למצב עגום זה. בשיא מחלתה הגיע משקלה ל-23 קילוגרם.

מבוזבזת הוא סיפור על מסעה של מריה אל הצד האפל של המציאות, ועל החלטתה למצוא את הדרך חזרה. זהו ספר על הרס עצמי ועל גאולה – מדהים בעוצמת הכאב והתקווה, האותנטיות וכשרון הכתיבה.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ