חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות תרגוםש
שולחן הלימון
שם ספר:   שולחן הלימון
שם מחבר:   ג'וליאן בארנס
מו"ל מקור:   זמורה
שנת הוצאה:   2008
 


 

גיבורי הסיפורים בשולחן הלימון מזדקנים וניצבים אל מול סוף חייהם — מהם שמגיבים על כך בצער מר, מהם שמקבלים את הדין, ומהם שמשתוללים בחמת זעם.

רק התפאורה משתנה. היא נעה משוודיה של המאה השמונה־עשרה, דרך רוסיה של המאה התשע־עשרה, וממנה למספרה מודרנית שבה המספר אומד את חייו דרך חוויית התספורת, או לאולם קונצרטים בגדה הדרומית של  התמזה, שבה חובב מוזיקה יוצא למלחמת חורמה במשתעלים למיניהם. בסיפור “לדעת צרפתית“ קשישה בת שמונים וארבע, מורה לשעבר ה"כלואה" במעון לקשישים, מתכתבת עם סופר, חוויה המעשירה את שניהם. ב“תיאבון“ אישה מקריאה לבעלה החולה מתכונים מורכבים כתחליף ליחסי מין, וב“היגיינה“ יוצא חייל ותיק כמדי שנה לסידורים בעיר בשליחות אשתו, אך גם לבילוי של אחר צהריים עם יצאנית.

בסיפוריו השנונים, המצחיקים, החכמים והמרגשים ברא ג'וליאן בארנס דמויות שתשוקותיהן ומאווייהן מתעצמים לנוכח הוודאות, שככל שזה נוגע להן, שעון החול אוזל.

ג'וליאן בארנס הוא מחברם של רומנים רבים, ובהם התוכי של פלובר, אנגליה אנגליה, באהבה וכו', של קובץ הסיפורים הקצרים מעבר לתעלה ושל אוסף המסות משהו להצהיר (ראו אור בעברית בהוצאת זמורה־ביתן).

"סיפורים שמשפיעים על הקורא ללא רגשנות יתר; כמו תמיד, בארנס מצליח להיות בו־זמנית מתוחכם מאוד ומצחיק מאוד." לונדון רוויו אוף בוקס

"הסיפורים קצרים, אך מרגשים להפליא."               סנדיי אקספרס

"בארנס יצר אוסף של אבחנות חדות שמוכיחות שהוא עדיין במיטבו."   אובזרוור

 

לעמוד הסופר

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ