חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
פותרגיל, אלסטר , עולם מופלא
שם ספר:   עולם מופלא
שם מחבר:   אלסטר פותרגיל
מו"ל מקור:   כנרת
שפת מקור:   אנגלית
 
 עולם מופלא מביא את הסיפור המדהים של החיים על פני כדור הארץ. אלבום מרהיב זה מלווה את סדרת הטבע המונומנטלית של הבי-בי-סי ולוקח אותנו אל פינות נידחות ומחוזות מרגשים בכוכב הלכת שלנו כשהוא מציג תמונה מרתקת וסוחפת של הטבע כפי שלא נראה מעולם. בתוך כך הוא מעלה שאלות קשות וחשובות בנוגע לחשיבות שימור המינים, ההגנה על בעלי-החיים והצמחים הנמצאים בסכנת הכחדה וההרס השיטתי של נפלאות כדור-הארץ בידי האדם.

הצטרפו למסע בלתי נשכח ביותר מ-200 אתרים בכל רחבי תבל- ממצולות האוקיינוסים ועד פסגות ההרים, דרך המדבריות הלוהטים והקטבים הקפואים, בתוככי יערות הגשם ועל פני המישורים הגדולים. מאות התצלומים עוצרי הנשימה הכלולים בעולם מופלא הם חגיגה לכל חובב טבע, בעלי חיים, אקולוגיה וסביבה. באמצעות טכנולוגיה חדשנית ושיטות צילום ייחודיות באוויר ובקרקע, המציבות סטנדרטים חדשים בתחום צילומי הטבע, מתועד מאבק ההישרדות היומיומי של החי והצומח בעולמנו, כמו גם מאבק ההישרדות של כדור הארץ עצמו.

עולם מופלא מאפשר מפגש אינטימי נדיר עם היצורים החמקמקים, הפראיים והאהובים ביותר על פני כדור הארץ וחושף את היחסים המורכבים בין בעלי החיים, את המארג העדין שבין טורפים לנטרפים ואת כוחם העצום של העצים והשפעתם על הסביבה.

באלבום 11 פרקים, הסוקרים בתי גידול ומקומות חיות שונים וייחודיים בעולמנו וממחישים את המגוון העשיר של צורות חיים ונופים הקיימים על פני כוכב הלכת:

* מבט על כדור הארץ

* קטבים קפואים

* היערות הגדולים

* המישורים הגדולים

* המדבריות הגדולים

* פסגות הרים

* עולם המערות

* מים מתוקים

* יערות הגשם

* ימים רדודים

* מצולות האוקיינוסים

מהביקורות על הסדרה והאלבום:

"האמא של כל סדרות הטבע."                                                           ניו יורק טיימס

"הספר לא רק מרחיב את הדעת ומבדר, הוא גם יצירת אמנות יפהפייה. במהלך הקריאה התרגשתי עד דמעות בכל פעם מחדש."                                             טיימס

"אפוס הטבע של הבי-בי-סי מציג את העולם במלוא הדרו." גרדיאן

"חובה על כל תלמיד לצפות בתוכניות אלה, כדי שלא יטעה לחשוב שגורלם של מינים אחרים על פני כדור הארץ אינו חשוב."                                                    פייננשל טיימס

"חגיגה לעיניים ולנפש, המוגשת באמצעות הטכנולוגיה הטובה והמעודכנת ביותר."      

                                                                                                בוקליסט

"אלבום מתנה יפהפה. תצלומים מעוררי השתאות."                     פבלישרס ויקלי

אלסטר פותרגיל הוא מפיק, במאי ומגיש של סרטי טבע, מחבר של שלושה ספרים בנושא והמנהל לשעבר של מחלקת הטבע בבי-בי-סי. עם הסרטים והתוכניות שיצר נמנים סדרת הטלוויזיה עולם מופלא, The Really Wild Show , מסעות החיים , הסדרה עטורת הפרסים החיים במקפיא והכוכב הכחול.

הספר מלווה בהקדמה מאת סר דיוויד אטנבורו, חלוץ סרטי הטבע הנודע ומגיש סדרת הטלוויזיה עולם מופלא.
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ