חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
כניסה נפרדת
אמנון רובינשטיין
שמונה־עשר סיפורים קצרים, חזקים ומרוכזים ובהם גיבורים שהם אנטי גיבורים, נוגעים ללב, משורטטים ביד אומן: אסיר משוחרר הנאשם בהטרדה מינית של נערים ומבקש להיטיב את דרכיו; בעלת בית מבוגרת המשכירה חדר לצעיר ערבי נחושה ללכת בדרך השלום ונאלצת לוותר על חלומה; עובדת זרה מן הפיליפינים המוצאת כאן נחמה ותקווה לרגע; לוחם ותיק ממלחמת השחרור המשחזר את סיפור חייו ומותו של חייל גח"ל שתקן ומוזר.
כרמל, אלכס , כאן בארץ ששמיה כחולים תמיד‏
כאן בארץ ששמיה כחולים תמיד‏
אלכס כרמל
ב-1898 ביקר בארץ ישראל הקיסר וילהלם השני וקיבל מן המתיישבים הגרמנים אלבום ציורים של מושבות הטמפלרים, פרי מכחולו של אמן לא-נודע. לימים נשתכחו האמן והציורים כאחד. מקץ שמונים שנה פנה אלכס כרמל אל נכדו של הקיסר, ובעזרתו הצליח לאתר בגרמניה את האלבום ואת עיזבונו של הצייר האלמוני. פענוח העיזבון חשף סיפור מרתק על אמן גאוני ביש-מזל
פרקר, רוברט ב , כבוד המשפחה‏
כבוד המשפחה‏
רוברט ב פרקר
סאני רנדל, חוקרת פרטית צעירה וממולחת, מצטרפת אל גלריית הדמויות שיצר רוברט ב` פרקר להנאת קוראיו הנלהבים. סאני, ציירת חובבת וגרושה טרייה, נשכרת על ידי משפחה עשירה לאתר את מיליסנט, הבת המתבגרת, שברחה מן הבית.
גון, גרוס ציפי , כבר לא ילדה של אף אחד‏
כבר לא ילדה של אף אחד‏
ציפי גרוס גון
בעזרת רשימות מקוטעות, ששירבטה לעצמה בימי מחלת אמהּ ובחודשי האבל שלאחר מותה, משרטטת ציפי גון-גרוס רגעים של קרבה גדולה ושל כעס, אהבה והחמצה, וגם בודקת את עצמה באור החשוף החדש של היתמות. עכשיו חשוב לה לדעת מה קרה בבור המחבוא שבו הסתתרו הוריה שמונה-עשר חודשים בימי המלחמה. מה לחשו בחושך, איך נגעו זה בזה, האם התנשקו.
מלמוד, ברנרד , כובעו של רמברנדט‏
כובעו של רמברנדט‏
ברנרד מלמוד
בשמונה סיפורים קצרים ונוגעים ללב, מלאי חוכמה ואנושיות, עוסק ברנרד מלמוד ביחסים שבין אדם לאדם כראי היחסים שבין אדם לעצמו, בבעיות התקשורת בין בני-אדם, בכתיבה, באהבה, בחֵרות, בפחד, בסבל ובמלחמתו הפתטית של האדם בגורלו.
12345678910
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ