חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןמדעה
האי של עיוורי הצבעים‏
סאקס, אוליבר , האי של עוורי הצבעים‏
שם ספר:   האי של עוורי הצבעים‏
שם מחבר:   אוליבר סאקס
מו"ל מקור:   מחברות לספרות
שנת הוצאה:   1998
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בארץ בלבד ע"י דואר ישראל
לרכישה

אוליבר סאקס , הנוירולוג הנודע, יוצא שוב במסע לגילוי האנושות על כל גווניה ומוזרויותיה, והפעם לאיי מיקרונזיה שבאוקיינוס השקט.

 

סאקס מגיע אל אי האלמוגים פינגלאפ, ומוצא בו קהילה מבודדת של עיוורי צבעים מלידה. הוא מקים באי מרפאה, ובה הוא שומע מבני הקהילה על חייהם בעולם שכולו אורות וצללים, על מנהגיהם הייחודיים כעיוורי צבעים ועל התרבות המיוחדת והאקזוטית שלהם. משם נוסע סאקס אל האי גואם, שיושביו נתקפו עוד לפני מאה שנה במחלה נוירולוגית מסתורית שנקראת ליטיקו. במשך שנים ניסו חוקרים מכל העולם לפצח את המחלה, וסאקס המסוקרן יוצא עתה לבדוק את האפשרות שמקורה בעצי הציקס שיושבי האי ניזונים מהם.

 

האי של עיוורי הצבעים הוא תיעוד מרתק של מסעו של סאקס אל איי מיקרונזיה, מסע אל עולם הנוירולוגיה, הביולוגיה, הגיאולוגיה, הבוטניקה ועוד ועוד – מסע אל עולמנו שלנו.

 

אוליבר סאקס הוא פרופסור לנוירולוגיה בקולג' לרפואה ע"ש אלברט איינשטיין. ספריו שראו אור ב"מחברות לספרות": יקיצות, האיש שחשב שאשתו היא כובע, אנתרופולוג על המאדים.

 

"בסקרנותו הנבונה והיוצאת-דופן ובכתיבתו המרתקת, סאקס מזכיר לנו עד כמה חיינו יקרים... סאקס הוא אחד במינו" ("סאנדיי טיימס")

לעמוד הסופר
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ