חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
פנאי ומתנהאלבומיםת
תיאודור הרצל ‏
שפס, יוליוס ה , תיאודור הרצל ‏
שם ספר:   תיאודור הרצל ‏
שם מחבר:   שפס, יוליוס ה
מו"ל מקור:   מחברות לספרות
שנת הוצאה:   2001
שפת מקור:   גרמנית
 

מחבר הספר יוליוס שפס נולד בשנת 1942, כשהוריו היו בגלות בשוודיה, וב1948- חזר עם הוריו לגרמניה שלאחר המלחמה. משנת 1963 למד היסטוריה, מדע המדינה, תקשורת ותיאטרון בארלנגן ובאונברסיטה החושפית בברלין. עבד כלקטור בהוצאת ספרים וכעיתונאי. מ1973- עד 1991 היה פרופסור למדע המדינה ומנהל המכון על-שם לודוויג שטיינהיים להסטוריה יהודית-גרמנית באוניבריסטת דואיסבורג. מ1992- משמש כפרופסור להיסטוריה מודרנית ומנהל המרכז על-שם משה מנדלסון ללימודים יהודיים פרופסור-אורח בתל-אביב, בניו-יורק , באוקספורד ובבודפשט. פירסם ספרים שונים, בהם על יהודים וגרמנים, אדוארד ברנשטיין ותקופתו, לקסיקון חדש של יהדות ומחקרים בתולדות הרוח .

בהוצאה זו גם ראה אור
ספר נוסף על הרצל :
בתקוע השופר
הרצל, דמותו, פועלו ומבחר כתבים
ספר רחב יריעה המגלה מחדש את הפנים המרובות של תיאודור הרצל, האיש עשיר הרוח, שהופיע ככוכב שביט על בימת ההיסטוריה, ובפרץ של פעילות מדהים, שנמשך שמונה שנים וחצי בלבד , שינה את תולדות העם העם היהודי .
בתקוע השופר מביא מבחר מיצירותיו של הרצל - יומניו, הפלייטוניס, הסיפורים, ובעיקר כתביו הפרוגרמטיים: ``מדינת היהודים `` ואלטנוילד``. בצד מבחר זה, מערכת מסות הפורשות את סיפור חייו ומפעלותיו של הרצל , והתגובות העזות שעורר, מהערצה וסגידה ועד יריבות קשה, ואף לעג וזלזול; את הרקע התרבותי והמדיני בתקופה שבה צמחה מנהיגותו; את האנטישמיות העממית שהתעצמה והנפכה לתורת גזע; את מסכת הוויכוחים האידיאולוגיים הלוהטים שזיעזעו את העולם היהודי-ציוני; את יצירת יש מאין - המסגרת הארגונית לפעולה הציונית; ולבסוף - גורלו הטרגי .
שני כרכי הספר, בהפקה מהודרת ובכתיבה מרתקת ודרמטית, מלווים במאות ציורים, איורים ותמונות שחלקם צוירו במיוחד לספר זה, אחרים נדירים ביותר .

 

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ