חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
 
רוס קינג      Ross King

רוס קינג, נולד וגדל בקנדה והוא מתגורר באנגליה משנת 1992.  את קריירת הכתיבה שלו החל בשנת 1995 עם פרסום ספרו "דומינו" העוסק  בעולם האופרה ונשפי המסכות של המאה השמונה עשרה בלונדון. ספרו השני "אקס ליבריס" הוא נובלה על מוכרי ספרים, קודים  ןמרגלים באירופה של המאה השבע עשרה.  לקינג, דוקטור לספרות אנגלית בהשכלתו  ידע מופלג בהיסטוריה התרבותית של אירופה.

 

רוס קינג הוא מחברם של שלושה רבי מכר העוסקים בהיסטוריה התרבותית של איטליה וצרפת.   ספרו " הכיפה של ברנולסקי" (2000)  מגולל את הסיפור יוצא הדופן של הקמת כיפת הלבנים האדומות האדירה של הקתדרלה של פירנצה  , מרגע היוולדה במחשבת מתכנניה ועד הקדשתה, ושוזר בו את עלילת חייו של בונה הכיפה, האדריכל המבריק וההפכפך פיליפו ברונלסקי, אשר עם תחילת העבודה הוכרז כמשוגע והוכר כגאון עם השלמתה. 

 

ספרו " מיכלאנג´לו ותקרת האפיפיור" (2002)  עוסק בציור תקרת הקפלה הסיסטינית שבקריית הוותיקן ברומא.  למיכלאנג'לו בן השלושים ושלוש שהוזמן לצייר את התקרה היה ניסיון מועט ביותר באמנות הפרסקו התובענית, ואילו ציור התקרה, 1,100 מטרים רבועים שטחו, נועד להיות אחד המבצעים האמנותיים הגדולים ביותר מסוג זה שנודעו עד אז.

 

ספרו "השיפוט של  פריס" (2006), עוסק בעשור של פריחת האימפרסיוניזם בצרפת.

קינג מתגורר ליד אוקספורד, בעיירה ההיסטורית, וודסטוק. 


ספריו

הכיפה של ברונלסקי
מיכלאנג'לו ותקרתו של האפיפיור

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ