חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות תרגוםנ
נוגה הירח, סיפורי האוטורי
הרן, ליאן , נוגה הירח, סיפורי האוטורי
שם ספר:   נוגה הירח, סיפורי האוטורי
שם מחבר:   ליאן הרן
מו"ל מקור:   כנרת
שפת מקור:   אנגלית
 

אוֹטוֹרִי טָקֶאוֹ ואשתו הצעירה שִירָאקָאוָוה קָאֶדֶה נחושים לשמור על נחלותיהם ולטפח אותן, אך נישואיהם החפוזים מקוממים עליהם שני אויבים מרים: אָרָאִי דָאִיצִ'י, המצביא השולט ברוב שטחן של שלוש הארצות, ולורד פוּגִ'יוָוארָה, שהתכוון לשאת לאישה את קָאֶדֶה.

על רקע יפן הפיאודלית נרקמת העלילה הסוחפת המובילה את הקורא למחוזות רחוקים, אל  נופים מרהיבים ואל תרבות עתיקת יומין, אלימה ותוססת. לצד מנהגים חמורים רוחשים רגשות רבי עוצמה, המניעים את הגיבורים  לקדש את היופי ולהעדיף את המוות על פני חיים נטולי כבוד. 

הספר עוקב אחר קורותיהם של טָקֶאוֹ וקָאֶדֶה המנסים לבסס את כוחם ולהגשים את נבואת האישה הקדושה – אדמותיך ישתרעו מים אל ים, אבל השלום נקנה במחיר דמים. חמישה קרבות יקנו לך את  השלום, ארבעה ניצחונות והפסד אחד...

נוגה הירח הוא סיפור הרפתקאות כובש על פיתולי גורל מפתיעים על נאמנויות שבטיות ועל אהבה, המאפשר הצצה אל הנעשה מעבר לגבול, כשהשפעות זרות מגיעות אל האי המרוחק ופולשות לממלכה המבודדת.

נוגה הירח הוא השלישי בסדרה האפית סיפורי האוטורי. קדמו לו פסיעות על רצפת הזמיר ושלג על עצי הדובדבן, גם הם ראו אור בהוצאת כנרת. ספרי הטרילוגיה תורגמו לעשרים ושתיים שפות, היו לרבי מכר וזכו להצלחה בקרב בני נוער ומבוגרים בכל רחבי העולם.

סיפורי האוטורי הם פרי דמיונה של הסופרת ליאן הרן, שחקרה במשך שנים את התרבות היפנית ואת שפתה.

"קלאסיקה בהתהוותה."

סידני מורנינג הרלד

"נוגה הירח הוא סיכום ראוי לטרילוגיה מרטיטת לב, אך החדשות הטובות באמת הן שסופו של הרומן רומז על כך שהרן מתכננת להמשיך לכתוב על הרפתקאות האוטורי."

בוקליסט

"הפרוזה המזוקקת והמצוינת  מעצימה את היופי ואת הפראות הבלתי שגרתיים בסיפור הסוחף של הרן."

אינדיפנדנט אוף סנדיי (בריטניה)

"ב'פסיעות על רצפת הזמיר' יש מכל טוב. יש בו עלילה של נקמה, אהבה, נאמנות ופחיתות כבוד, בן אצילים שהוא אציל נפש אמיתי, אצילה אמיתית וגיבור צעיר ונואש שמתחבט וזועם אך יודע שאל לו לחמוק מייעודו. יש בו יסודות רחבים ומוּכּרים של אגדה ושל מיתוס."

אסף שור, רשת מקומוני שוקן

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ