חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרי מרגניתמ
מלך הגנבים‏
פונקה, קורנליה , מלך הגנבים‏
שם ספר:   מלך הגנבים‏
שם מחבר:   קורנליה פונקה
מו"ל מקור:   ספרי מרגנית
שנת הוצאה:   2006
שפת מקור:   גרמנית
 

 

בין סמטאות העיר האגדית ונציה מסתתרת חבורה של ילדים - ארבעה יתומים וילדה אחת ומנהיגם הנועז, מלך הגנבים. מגפי עור לרגליו, מסכה על פניו והוא מתגנב לתוך ארמונות ונציה וחומק החוצה כשעל גבו שק מלא שלל.

אבל אחרי שניים מבני החבורה עוקב בלש. הוא מגלה את מקום מחבואם, הוא מגלה את הסוד הגדול של מלך הגנבים, הוא אפילו מגלה את המשימה שלקחה על עצמה החבורה, את השוד המסוכן שהיא עומדת לבצע.

המשימה מסתבכת. היא מובילה את הילדים אל האי המסתורי איזולה סגרטה, האי שממנו, כך אומרים, איש עוד לא חזר. היא מובילה אותם אל אוצר גנוז שבכוחו לשנות את מהלך הזמן עצמו ואת גורלם של הנשבים בקסמו.

 

"אני מספרת סיפורים" מעידה על עצמה קורנליה פונקה ואכן, מלך הגנבים הוא לפני הכול סיפור סוחף ורב תהפוכות. יש בו גיבורים בלתי נשכחים ששורדים בעולם המבוגרים בכוחה של חברות אמיצה ויש בו תיאורים מרהיבים של אחת הערים הקסומות בעולם – העיר ונציה, שבין ארמונות הזהב, גשרי האבן ותעלות המים שלה מתעוררים לחיים סיפורים מופלאים מהעבר המולידים הרפתקאות חדשות מלאות תעוזה ומסתורין.

   

קורנליה פונקה נולדה בגרמניה ב-1958. היא למדה חינוך מפני שרצתה לעבוד עם ילדים אבל אחרי זמן מה גילתה את יעודה האמיתי - לכתוב ולצייר. בכתיבתה הושפעה מסיפורי החיים של הילדים שעמם עבדה ומסיפורי הפנטזיה שאהבה בילדותה ובהם פיטר פאן, שר הטבעות, וסיפורי נרניה.

היא כתבה ואיירה יותר מארבעים ספרים אולם פרצה אל תודעת הציבור ברחבי העולם עם ספר הנוער מלך הגנבים. הספר זיכה אותה באהדת הביקורת ובפרסים ספרותיים באירופה ובארצות הברית. הוא היה לרב מכר בינלאומי ולאחרונה עובד לסרט.

 

 

"קריאה מהנה מאין כמוה."            אובסרבר

 

 

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ