חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
תורמן, ג
קולט
ג'ודית תורמן
אז מיהי קולט האמיתית? תורמן מספרת על השיטות שבהן הסופרת האהובה ביותר בצרפת הפכה את עצמה למיתוס, וחושפת את האדם שמאחורי הדימוי הבוער. סוף סוף יש לקולט ביוגרפיה הראויה לחייה הסוערים.
קינן, אלכס י , קפקא‏
קפקא‏
אלכס י קינן
האם הסיפור על יוסף ק`, שנאשם ואינו יודע במה נאשם הוא בלתי מציאותי, דמיוני וסמלי בלבד, או שמה קיים בתשתיתו רובד סמוי ומציאותי המתייחס למאורעות שחווה הסופר במציאות?
צ
קפקא‏
פייטרו צ`יטאטי
"צ`יטאטי משחזר ומבאר את חייו, יצירתו וסבלותיו של קפקא באופן שיאפיל על כל יתר הביוגרפיות". – רוברטו קאלאסו, קוריֶרה דלה סֶרה
טובי, יוסף , קירוב ודחייה‏
קירוב ודחייה‏
יוסף טובי
שירת החול העברית החלה להיכתב בשלהי המאה התשיעית בהשפעת השירה הערבית, לאחר שזו כבר התגבשה כשירה חצרנית המקדשת את תענוגות החיים, אך יחד עם זאת ממשיכה לשמר רבים מן הערכים שאיפיינו אותה בראשיתה בתקופת הג`אהליה. השירה העברית נכתבה אפוא על פי כללי השירה הערבית הן מבחינת התכנים הג`אהליים והחצרניים, הן מבחינת הפרוזודיה (משקל וחריזה) והן מבחינת התפישה הלשונית והמרקם הרטורי
זקס, אריה , קלות הדעת‏
קלות הדעת‏
אריה זקס
"כמו ריקוד שחולמים אותו, כמו מאחורי ערפל, כמו ריקוד נפלא שזוכרים אותו אחרי זמן רב.. אריה זקס נתן את המחזה באהבה גדולה ובכושר המצאה נפלא, בלי להבליט את עצמו... ובכול זאת הוא יצא כיצירתו, כדמיונו, כעולמו הפנימי ביותר."
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ