חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
פנאי ומתנהאלבומיםל
לטייל עם חגי ישראל
שוב, שרה , לטייל עם חגי ישראל
שם ספר:   לטייל עם חגי ישראל
שם מחבר:   שרה שוב
מו"ל מקור:   כנרת
שנת הוצאה:   2008
שפת מקור:   עברית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

 

יש הרבה מן המשותף בין חגי ישראל ובין טיולים בנופי הארץ: אלה ואלה מעניקים התנסויות רוחניות, ערכיות ורגשיות, אלה ואלה מבדילים את חיינו מן השגרה, ומעל לכול: גם בחג וגם בטיול מתרחשת למידה ורכישת ערכים בדרך חווייתית. החיבור ביניהם מעניק ערך מוסף גם לחג וגם לטיול, אבל זהו חיבור שאינו מובן מאליו. הספר לטייל עם חגי ישראל מציע כאן, לראשונה, שילובים של חגי ישראל עם טיולים בארץ, בגישה המתבססת על המשמעויות הערכיות של החגים. לדוגמה :

טיול חג הסוכות ביערות להב ויתיר נבנה על פי המוטיב של המעבר מחיי "הארעי" במדבר ( הסוכה ) אל התערות ה "קבע" בארץ המובטחת (חג האסיף).

טיול פסח יוצא לציפורי, אל המקום שבו נכתב הגרעין של הגדת הפסח, ויש בו הנחיות כיצד לקיים את מצוות

 "והגדת לבנך", וגם בחינה של ערך ה "חירות" בראייה היסטורית.

חמישה־עשר הטיולים המתוארים בספר נבנו בהתאם לערכים ולתכנים המרכזיים של חגי ישראל, של ימי הזיכרון ושל השבת. הם מאירים ומעמיקים את הידע הן של החגים והן של האתרים והנופים אשר במסלולי הטיולים. בבניית המסלולים נלקחו בחשבון שיקולים של יפי הטבע ושל מראות הנוף שבהם, ושל פיזור הטיולים על פני אזורי הארץ השונים.

שרה שוב מרצה ומנחת סדנאות בנושא חגי ישראל במכללות למורים ובמסגרות ציבוריות. ניהלה את המרכז ללימודי יהדות במכללת סמינר הקיבוצים. פירסמה מאמרים, מסות ותוכניות לימודים על חגים. את מומחיותה בתחום החגים שילבה עם ניסיונה כמורת דרך מוסמכת ועם אהבתה לארץ ולטיולים בה. השילוב הזה הוליד השתלמויות מורים בנושא : "חגי ישראל בנופי הארץ ", שבהן הונח היסוד לספר זה.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ