חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרי מרגניתת
תרועת הברבור‏
וייט, אלטון ברוקס , תרועת הברבור‏
שם ספר:   תרועת הברבור‏
שם מחבר:   אלטון ברוקס וייט
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

"זהו ברבור-תרועה צעיר", אמר סם. "תוך שנה יהיה יצור יפהפה – צחור עם מקור שחור וכפות רגליים שחורות. ברבורים מסוגו משמיעים תרועה: 'קו-הו' – כקולה של חצוצרה – ובעיקר חשוב הדבר כשהם מתאהבים. רק לואיס אינו יכול להגיד 'קו-הו' כחבריו. מה היית את עושה אילו רצית להגיד 'קו-הו' ולא היית מסוגלת להשמיע אף צליל?"

"אבל אינני רוצה להגיד 'קו-הו'," השיבה המורה. "ועל כל פנים, מניין לך שציפור יכולה ללמוד קרוא וכתוב? הרי זה בלתי אפשרי!"

אלא שבעזרתו של סם, הנער האוהב כל חיה ועוף, למד לואיס לכתוב. בכך לא נפתרה בעייתו העיקרית: הברבורה שאהב התעלמה ממנו. ואז עלה רעיון מבריק במוחו של אביו, הברבור הזקן והפטפטן: הוא גנב חצוצרה כדי שלואיס יוכל לבטא את אהבתו בעזרתה.

הגנבה העיקה על לואיס ועל אביו, והברבור האילם יצא לחפש עבודה כמוסיקאי – כדי לחסוך כסף ולשלם לבעל החנות שממנה נשדדה החצוצרה. עד מהרה הפך לואיס למחצצר ידוע, ואפילו חיבר שיר שאת מילותיו ונעימתו תמצאו בספר. ובשיא הקריירה שלו... לא, זאת לא נגלה. אלוין ברוקס ויט (שגם ספריו חוות הקסמים וסטיוארט קטינה הופיעו בסדרת "מרגנית") משלב בספרו תיאור מדויק של חיי הטבע האמיתיים עם דמיון ופנטסיה. וכך מתרחש חלק מהרפתקאותיו של לואיס בחיק הטבע, עם יתר חיות-הבר החופשיות, ועולים ממנו ריחם הרענן של היערות והאגמים ושלל צבעיהם וקולותיהם; חלקן האחר מתרחש בעריה של אמריקה, ודרכו אנו מתבוננים בבני האדם כפי שרואה אותם הברבור הפלאי, המנגן למענם בחצוצרה.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ