חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןפוליטיקהק
קואליציות‏
קורן דני / שפירא בועז , קואליציות‏
שם ספר:   קואליציות‏
שם מחבר:   דני קורן / בועז שפירא
שנת הוצאה:   1997
שפת מקור:   עברית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה


בועז שפירא ודני קורן בוחנים את התמורות שחלו בפוליטיקה הישראלית בחמישים שנות המדינה, ומסקנתם היא שהפוליטיקה הקואליציונית היא "המשחק המרכזי" בישראל. עובדה פשוטה היא ששום מפלגה לא נהנתה מעולם מרוב בכנסת, ותמיד היה צורך בשיתוף פעולה בין-מפלגתי כדי להקים ממשלות בישראל ולקיים אותן. יתר על כן, לאורך 50 שנים, מדיניות הממשלה היתה פועל יוצא של הרכבה הקואליציוני, ואפילו מאז 1996, כשראש הממשלה נבחר ישירות על ידי הציבור, הוא וממשלתו פועלים על פי תכתיבים קואליציוניים.

הקורא ימצא בספר תשובות לשאלות מרתקות:

  • מהם ההישגים הגדולים והכישלונות הצורבים של ראשי הממשלות, מדוד בן-גוריון ועד בנימין נתניהו?
  • מיהם הפוליטיקאים בעלי העוצמה והכוח, "החיות הגדולות בג'ונגל"?
  • מדוע הכנסת מתקשה לתפקד, והאופוזיציה כמעט תמיד משותקת?
  • מדוע מדיניות הממשלה היא בדרך כלל בזבזנית וחסר-כיוון?
  • מדוע מעמדן של המפלגות הדתיות והחרדיות הולך ומתחזק לאורך השנים?
  • מיהם הנהנים העיקריים מ"עוגת השלטון"?

המחברים משיבים על השאלות הללו, ורבות אחרות, ומציגים תמונה רחבה של 100 אירועים פוליטיים, המוכיחים שכל ההתרחשויות מקורן בשיקולים קואליציוניים, והפוליטיקאים פועלים לפי אסטרטגיה אחת ויחידה – הישרדות פוליטית.

בועז שפירא , בעל תואר דוקטור למדע המדינה מאוניברסיטת תל אביב, מלווה את הפוליטיקה הישראלית גם כאקדמאי וגם כעיתונאי. הוא מרצה באוניברסיטת תל אביב מבחר של קורסים בנושאי הפוליטיקה הישראלית והבינלואמית. בעבר היה ראש מערכת החדשות ומחברם של מאמרים בעיתון "הארץ". כיום הוא איש חטיבת החדשות בערוץ הראשון של הטלוויזיה הישראלית.

דני קורן , בעל תואר דוקטור מ"לונדון סקול אוף איקונומיקס", משלב פעילות עסקית, אקדמית וציבורית ומעורה בפוליטיקה הישראלית שנים רבות. הוא משמש נשיא מכון גלובס ללימודים עסקיים בינלאומיים, ומרצה למדיניות ציבורית ומדע המדינה באוניברסיטת תל אביב. ספרו הקודם, "זמן באפור", עסק בחקר ממשלות האחדות הלאומית 1990-1984.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ