חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרי מרגניתפ
פרשת הבלש הגוסס‏
קונן-דויל, סר ארתור , פרשת הבלש הגוסס‏
שם ספר:   פרשת הבלש הגוסס‏
שם מחבר:   סר ארתור קונן-דויל
מו"ל מקור:   ספרי מרגנית
שנת הוצאה:   1985
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בארץ ע"י דואר ישראל
לרכישה

 

השופט נחרד כשקיבל את המכתב התמים-לכאורה, ולקה בהתקף-לב. אורחו הצעיר חשף את ההודעה שגרמה לכך, והעובדות התגבשו לכלל סיפור על גורלה המוזר של הספינה "גלוריה סקוט". היתה זו הפעם הראשונה שבה נדרש שרלוק הולמס לגלות את כישוריו, ובכך החלה, בעצם, הקריירה המזהירה שלו. משום כך עומד הסיפור "גלוריה סקוט" בראש כרך זה של סיפורים המסודרים באורח כרונולוגי. חידוש זה באופן הצגתם של הסיפורים מאפשר לקורא לעקוב אחר התפתחות כישרונו של הבלש ומעניק לחקירותיו נופך מרתק עוד יותר.

 

במאה השנים שחלפו מאז החל ארתור קונן-דויל בכתיבת עלילותיו של שרלוק הולמס הלכו והתרבו סופרי הבלשים – יש בהם שנתפסו להערצת דמותו של שרלוק הולמס היושב ספון בחדרו ופותר בעיות בכוח הגיונו, אחרים נשענים דווקא על אישיותו הפעלתנית רבת המסכות, ועל יכולתו להתרוצץ בכל רחבי לונדון בחיפוש אחר בדל-עדות שיסייע לו בחקירתו. נעשו גם ניסיונות לא מעטים לחקות את קונן-דויל או "להמשיך" את מפעלו ולהוסיף על סיפורי הולמס – ולשווא: כל ניסיון כזה התגלה מיד כחיקוי חיוור של המקור, ושישים הסיפורים ב"אוסף הקנוני" (ארבעה הרומנים וחמישים ושישה הסיפורים) מוסיפים לשמור על ייחודם כמשובחים בסיפורים שנכתבו בסגנון ספרותי זה.

בסדרה הכרונולוגית נכללו פרשת הבלש הגוסס, תעלומת עמק בוסקומב, פרשת נזר התרשיש ותעלומת הדמויות המרקדות ובהם כל הסיפורים הקצרים.

בסדרה השנייה נכללו חקירה בשני, חותם הארבעה, עמק הפחד וכלבם של בני בסקרויל. כל הספרים הופיעו בהוצאת זמורה-ביתן.

 

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ