חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןפוליטיקהפ
פוליטיקה ומשטר בישראל
פרופ' אריאן, אשר , פוליטיקה ומשטר בישראל
שם ספר:   פוליטיקה ומשטר בישראל
שם מחבר:   פרופ` אשר אריאן
שפת מקור:   עברית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

מי אַת, הדמוקרטיה הישראלית? שאלה זו היא הציר המרכזי שעליו סובב ספרו של <st1:personname w:st="on">אשר אריאן על המערכת הפוליטית בישראל. בניתוח נוקב ומאיר עיניים, פרי מחקר מקיף, מציג איש מדע-המדינה תמונה רבת-פנים של המשטר בישראל, מאז התגבשות המסגרות והתוכן בראשית ימי היישוב ועד אמצע שנות השמונים. בישראל התפתח משטר שאין לו אח ודוגמה במועדון האומות הדמוקרטיות. הוא יוצא-דופן בהשראתו ובמיבנה המערכת המיפלגתית שהתגבש בו; הוא יחיד במינו מבחינת היחסים בין קבוצות אתניות, דתיות ולשוניות, והוא חריג מבחינת היחסים שבין המיגזר הצבאי והאזרחי. אף על פי כן, ישראל עדיין שייכת למספר מתמעט של מדינות, שמפלגותיהן מתמודדות על השלטון בבחירות חופשיות.


כיצד התגבשה המערכת הפוליטית הייחודית בישראל, מי הם האנשים – ומה הן האידיאולוגיות – הפועלים בה, אילו אתגרים עומדים בפניה ומה הם הגופים והמוסדות שנועדו להתמודד עם אתגרים אלה – אלה הם מקצת הנושאים שספר זה מנתח. כמה מן הפרקים המעניינים במיוחד עוסקים בכלכלה הפוליטית ובאליטה הפוליטית, בשיטת הבחירות ובהתנהגות הבוחר, וכן בדרך עבודתן של הממשלה, הכנסת והרשות השופטת. הניתוח בספר נוגע בשאלות מרכזיות שאינן יורדות מסדר היום שלנו ובהן שינוי שיטת הבחירות, מערכת בריאות ממלכתית, הביטחון, ההסתדרות, שאלת הדת והמדינה,  ומעל לכול – היש סכנה להמשך קיום הדמוקרטיה בישראל?


פוליטיקה ומשטר בישראל
הוא ספר חובה לכל מי שלומד את ישראל ועוסק בדמותה ולכל החרד לעתידה, מבחינה מדינית, חברתית ותרבותית.

<st1:personname w:st="on"> אשר אריאן הוא פרופסור למדע המדינה. היה ראש החוג למדע המדינה ודיקן הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת תל אביב. עוסק שנים רבות במחקר פוליטי ובניתוח פוליטי ופירסם מאמרים רבים וספרים בנושא. הוא יושב-ראש האגודה הישראלית למדע המדינה וחבר הוועד הפועל של האגודה הבינלאומית למדע המדינה.בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ