חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןפוליטיקהי
יורים ובוכים‏
ברנע, נחום , יורים ובוכים‏
שם ספר:   יורים ובוכים‏
שם מחבר:   נחום ברנע
שפת מקור:   עברית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

יורים ובוכים הוא מסמך חריף ונוקב על עולמנו הפוליטי והחברתי העכשווי. לעתים קריקטורה חייכנית, לעתים סאטירה מוחצת או קריאת אזעקה, הוא חושף תופעות של יום-יום ברחובנו ומערטל אותן ללא רחם. תמיד מרגיז, תוקף, סוחף ומפתיע – וגם מצחיק – הוא מביא תמונת-דמה של ישראל במעין קרן לייזר, החודרת בלי פחד לנבכים חשוכים ודוקרת את הרגיש, הממאיר, המודלק, החולה. אך אולי מעל הכול, זהו מסמך של עיתונאי בעל ראייה מיוחדת במינה, המעמיד מראה מול פרצופנו ומשקף בה את כל הכתמים והשומות.

 

נחום ברנע, יליד 1944, פירסם בשנים 1981-1977 מדור קבוע ושמו "יומן", ב"דבר השבוע". ספרו יורים ובוכים מבוסס על מדור זה. המדור "יומן" זיכה את כותבו בפרס סוקולוב לעיתונות.

 

מנימוקי חבר השופטים לפרס סוקולוב:

"נחום ברנע הוא מן הצעירים הבולטים בעיתונאי ישראל, שהביא לכתיבה הפוליטית-חברתית סגנון חדש, תוסס, נמרץ, מעמיק ואחראי. במדורו "יומן" ב"דבר השבוע" משלב ברנע מלאכה חרוצה של בדיקת נתונים ועובדות לעומקן עם ראייה חדה וכושר ביטוי חריף... הוא מביא לקוראיו תמונות ססגוניות, מסורטטות היטב, מפינות מוארות ונסתרות של הזירה הפוליטית, של החברה הישראלית והספרות האקטואלית. עבודתו העיתונאית החרוצה של ברנע ניחנה באחריות, בחתירה לאמת ובתיאור חי, נאמן של דמויות ואירועים מזווית ראייה וסגנון אישיים שלו."

 

ירון לונדון, ב"מוניטין": "מכל עמיתיו בעיתונות רק הוא, ברנע, ברא נוסח כתיבה חדש... הוא תערובת של עיתונאי-חוקר, פולמוסן מושחז וסופר-מתאר בעל עין בוחנת... הוא פגע רע לאנשי השררה... האירוניה שלו מצרצרת את יגונה של ארץ ישראל הפועלית, היפה והאובדת."

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ