חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןמדעי הטבעב
בוהן הפנדה‏
גולד, סטיבן ג'יי , בוהן הפנדה‏
שם ספר:   בוהן הפנדה‏
שם מחבר:   סטיבן ג`יי גולד
מו"ל מקור:   דביר
שנת הוצאה:   1990
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

 

 

האם היו הדינוזאורים טיפשים מן הלטאות?

מדוע נולדים גברים ונשים במספרים כמעט זהים?

כיצד משקפת התפתחותו של מיקי מאוס את התפתחותנו שלנו?

מה אפשר ללמוד מן ה'בוהן' הפלאית של הפנדה?

איך ייתכן שלהאטת סיבוב כדור-הארץ יש השפעה על ההיסטוריה?

מה הביא את ד"ר דאון לתיאוריית המונגוליזם?

 

הסבריו של סטיבן ג'יי גולד לתעלומות אלו – ולרבות אחרות – משופעים חן, יופי, עניין ואלגנטיות – תכונות שמעולם לא איפיינו את הכותבים על מדעי הטבע.

"גולד הוא פרשן רציני ומעולה של תיאוריות ביולוגיות, של תולדות המדע ושל ההקשרים התרבותיים שבתגליות המדעיות" – כתב ג'ק גייגר ב'ניו יורק טיימס' וציין כי בוהן הפנדה הוא 'ספר מרחיב דעת'.

ג'ין לאיונס כתב בסיפור-שער ב'ניוזוויק' כי גולד הוא הוגה-דעות וסופר מן החשובים שבתקופתנו. "בין אם הוא מסביר מניין לזברות פסים, או מדוע מין שנכחד אין פירושו כישלון ביולוגי – ניכרים דבקותו באמת, רוחב דעתו ועומק ידיעותיו. הוא עצמו משול לאחד מפלאי הטבע..."

המבקר מרטין גארדנר כתב: "אין כיום מדען שלספריו אני מצפה בהנאה גדולה יותר ובהתפעמות תרבותית עזה יותר." הוא הוסיף – "דארווין כתב ש'יש תפארת בהשקפה זו [האבולוציונית] על החיים' ואכן יש תפארת בדרכים שתומס הנרי האקסלי [הביולוג האנגלי בן המאה ה-19] ועכשיו גולד, חקרו, חשבו וכתבו על התהליך המופלא שבו הצליח הטבע ליצור אותך ואותי".

 

סטיבן ג'יי גולד נולד ב-1941, הוא פרופסור לגיאולוגיה, לזואולוגיה ולתולדות המדע באוניברסיטת הארוואד ונשיא החברה לחקר האבולוציה. זכה בפרסים מדעיים וספרותיים רבים. על בוהן הפנדה זכה גולד ב'פרס-הספר הלאומי'.


לעמוד הסופר
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ