חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
חירסי עלי, אייאן , כופרת
שם ספר:   כופרת
שם מחבר:   אייאן חירסי עלי
מו"ל מקור:   כנרת
שנת הוצאה:   2008
שפת מקור:   אנגלית
 אייאן חירסי עלי היא אחת הדמויות הפוליטיות הנערצות והשנויות ביותר במחלוקת בימינו. היא פרצה לכותרות הבינלאומיות בעקבות הירצחו של תיאו ואן גוך בידי קנאי מוסלמי, במחאה על סרט שיצר איתה בנושא כניעותן של הנשים באיסלאם. הרוצח איים שאייאן תהיה הקורבן הבא. הרוחות סערו גם כאשר נלקחה ממנה אזרחותה והיא התפטרה מהפרלמנט ההולנדי.

הספר כופרת מתאר את ילדותה והתבגרותה של הכוכבת הפוליטית והאישה היפהפייה, המשכילה והאמיצה הזאת, את התפתחות השקפותיה, רצון הברזל שלה ונחישותה יוצאת הדופן להילחם בעוולות הנעשות בשם הדת. חירסי עלי, ילידת סומליה, שרדה מלחמת אזרחים, מילת נשים, הכאות אכזריות, נעורים בתנועת "האחים המוסלמים" וחיים תחת ארבע דיקטטורות. כשנמלטה מנישואים כפויים וביקשה מקלט בהולנד, החלה ללחום למען זכויות הנשים המוסלמיות ורפורמה באיסלאם, וקנתה את איבתם של מוסלמים ריאקציונרים ושל פוליטיקאים פחדנים כאחד.

סיפורה של חירסי עלי מדגים כיצד ילדה קטנה, נבונה, סקרנית וצייתנית מתפתחת ללוחמת חירות נועזת.

"חירסי עלי היא אחד הקולות האמיצים והשפויים ביותר המתחרים על תשומת לבנו בזמנים שבהם איש אינו חושב בבהירות."

"ניו־יורק טיימס"

אייאן חירסי עלי נכללה ברשימת 100 האישים המשפיעים ביותר ב־2005 של השבועון "טיים", נבחרה לאחת מגיבורי המגזין "גלאמור" לשנת 2005 ול"אירופית השנה" של ה"רידרז דייג'סט". היא זכתה בפרסים רבים בנושאי זכויות האדם. לאחרונה החלה לעבוד במכון האמריקני ליוזמה, שבסיסו בוושינגטון.

אייאן חירסי עלי והוצאת כנרת, זמורה־ביתן החליטו לתרום חלק מהכנסות המכירה של הספר לאיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בישראל, www.1202.org.il

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ