חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
בל יעלה השחר
גולן אביעזר
אמיכל, עדה , בארגמן חייו של יאיר‏ אברהם שטרן
בארגמן חייו של יאיר‏ אברהם שטרן
עדה אמיכל
אברהם שטרן-יאיר היה מפקדו של הארגון הצבאי הלאומי בישראל – מה שקדם ללח"י – ומעצב-דמותו. משורר ולוחם, שנועד לגדולות בחקר תרבות יוון העתיקה, אך נסחף בלהט-נפשו לשחרור הארץ מן הכובש הבריטי הזר. פרשת-חיים סוערת ומרתקת של אחת הדמויות המופלאות במלחמה לתקומת-ישראל בארצו מועלית לעינינו בכישרון סיפורי רב ובתפיסה היסטורית מעמיקה, המבוססת על ראיונות, יומנים, תעודות ומסמכים לרוב.
טל, ישראל , בטחון לאומי‏
בטחון לאומי‏
ישראל טל
יסודות תורת הביטחון, העקרונות והרעיונות המרכזיים של המדינה הונחו על ידי קבוצת מפקדים בהנהגתו של דוד בן-גוריון ונקבעו כבר בשנות ה-50. עוצבה תוכנית שיטתית, נועזת ומבוססת שלזכותה יש לזקוף את ההצלחה הלאומית של תכנון אסטרטגיה ביטחונית מקורית וייחודית – והיא מתוארת ומנותחת בספר מבריק זה, ראשון מסוגו ופורץ דרך במחשבה הביטחונית בישראל.
תמיר, שמואל , בן הארץ הזאת-אוטוביוגרפיה‏
בן הארץ הזאת-אוטוביוגרפיה‏
שמואל תמיר
בן הארץ הזאת הוא אוטוביוגרפיה סוחפת ומאלפת של שמואל תמיר – אחת הדמויות המרתקות והלא-שגרתיות בנופיה של מדינת ישראל – מורד ומחוקק, אדם הנלחם בשררה ללא חת, מדינאי, נואם ופרקליט מזהיר, אמן החקירה הנגדית, ויותר מכול – לוחם צדק.
לין, אמנון , בטרם סערה
בטרם סערה
אמנון לין
בטרם סערה הוא סיפור על סערות שהיו והתרעה מפני סערה ממשמשת ובאה. אמנון לין סוקר בו את מסכת המגעים והקשרים שטפח עם קבוצות גדולות בקרב המיעוטים הלא-יהודים בישראל מאז קום המדינה בניסיון להשיג מטרה הנראית כבלתי אפשרית: פיתוח תודעה ערבית-ישראלית בתוך מדינה שאינה מוותרת על זהותה הציונית ועל שמירת האינטרסים הקיומיים שלה בתור שכזאת.
12
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ