חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
מחשבות לעת לילה
חיים שפירא
ניסיונות לתת מענה, ולו חלקי, לשאלות אלה ואחרות כמותן, מובאים בספרי זה, שהוא מבוא אישי למשנתם של קירקגור, שופנהאואר וניטשה, אשר הדגישו את חשיבותו של היחיד בעולם.
מיטת סדום – תובנות מעשיות
נסים ניקולס טאלב
מיטת סדום‮ ‬הוא קובץ של הרהורים ותובנות מעשיות העוסקים בידע של בני האנוש ובתפיסה שלהם‮. ‬נסים ניקולס טאלב‮, ‬שהוגדר כאחד מהוגי הדעות המעניינים והמבריקים בעולם כיום‮, ‬מצביע על מוגבלותם של הידע וההבנה שלנו‮.
מלכודת הדבש והעוקץ בקבלה
טוני לביא
ד"ר לביא, שנחשב לחוקר ראשון במעלה בקבלת הרב אשלג, חקר בספרו מלכודת הדבש והעוקץ בקבלה את סודות המסע האלוהי־אנושי והתמקד בעיקר בשאלה האנתרופולוגית — נפתולי האדם וחיבוטי נפשו בבקשת תיקונו הפנימי והשתוקקותו לאלוהיו.
גרובס ג
מי מכיר? אפלטון‏
ג'ודי גרובס / דייב רובינסון
מי מכיר? אפלטון מסביר כיצד השפיעו פילוסופים כמו סוקרטס ופיתגורס על חשיבתו של אפלטון. הוא אף מציג באופן בהיר את תורתו הקשה להבנה על הידיעה, ומסביר כיצד היא הובילה אותו להשקפותיו המקוממות על פוליטיקה, מוסר וחירות אישית
גארט כריס/רובינסון דייב , מי מכיר? דקרט‏
מי מכיר? דקרט‏
כריס גארט / דייב רובינסון
מי מכיר? דקרט מנחה את הקרוא בסבך השאלות המביכות ששאל דקרט על האדם ועל מקומו בעולם. הספר מתאר בבהירות את תרומותיו של דקרט למדע המודרני, למתמטיקה ולפילוסופיה של התודעה, וגם מגלה מדוע אהב לעשות את עבודת החשיבה הרצינית שלו דווקא במיטה.
12
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ