חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות ילדיםגילאי 8-12ל
לפתן צמוקים הקטנה‏
טפר, יונה , לפתן צמוקים הקטנה‏
שם ספר:   לפתן צמוקים הקטנה‏
שם מחבר:   יונה טפר
שנת הוצאה:   1988
שפת מקור:   עברית
 

 

פעם, לפני שנים רבות, בזמן שהפיות חיו ביערות ובנותיהן הקטנות היו הולכות לבית הספר עם ילדי הקוסמים והמכשפים הגדולים, נלדה תינוקת קטנה בין שיחי פטל הבר שבקרחת היער. התינוקת היתה ורדרדה, שמנמנה ומתוקה עד מאוד. הציפורים ופרפרי העשב, שעמדו ליד ערש לידתה, מנו וספרו בגופה הקטן ארבעה זוגות של גומות חן: שתיים בלחיים, שתים במרפקים, זוג אחד בשוקיים הקטנות וזוג נוסף מאחור – במקום שאותו רואים רק כשמחתלים תינוקות. כל תושבי היער נרעשו מהידיעה. דבר כזה לא קרה עד אז מעולם. משום כך דיברו שוכני הסבכים במשך שני ימים ושני לילות רק בגומות החן של הפיה החדשה, ולבסוף סיכמו ביניהם כי מספר רב כזה של גומות חן יכול להביא רק טוב ושמחה.

 

לפתן צימוקים הקטנה הוא סיפור אגדה, אך מעבר למעטה הקסום נשקף אלינו ומרמז סיפור של התבגרות. ליפתן צימוקים יוצאת מכר הדשא – ביתה החם והאוהב – אל העולם הזר והמנוכר, למסע של לימוד וחיפוש עצמי, ורק בכוחה לבחור באמת ובדרך הנכונה.

 

הסופרת יונה טפר עוסקת שנים רבות בחינוך, כותבת ועורכת ספרי ילדים. מספריה: רגע שקשה לשכוח (שירים); חצבים על נייר; בקבוק הבושם של אמא; שופולי ליום הולכת.

 

הנה אדלן היא ילידת צ'כוסלובקיה, בוגרת בצלאל בעיצוב גרפי והאקדמיה לאומנויות בפירנצה במגמת תפאורה. בשנים האחרונות היא מאיירת ספרי ילדים.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ