חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
מסה קריטית
על הסדרה
סדרת מסה קריטית, בעריכת פרופ' יגאל שוורץ, ד"ר אמיר בנבג'י וד"ר חיים וייס, מוקדשת למחקרים בספרות ובתרבות יהודית וישראלית. בסדרה רואים אור ספרי עיון מקוריים של חוקרים ישראלים, תרגומים של מחקרים או מסות מופת והוצאות מחודשות ומוערות של יצירות ומסות קלאסיות מהספרות והתרבות היהודית והעברית, בלוויית מבואות או אחריות דבר של חוקרים מומחים. הסדרה רואה אור בשיתוף פעולה עם מכון "הקשרים – לחקר הספרות והתרבות היהודית והישראלית" באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.
זאת עם הפנים אלינו
הספר זאת עם הפנים אלינו מכנס מאמרים ומסות על יצירתה של רונית מטלון. הוא עוקב אחר כתיבתה, החל בקובץ סיפוריה המוקדם, זרים בבית, המשך ברומנים זה עם הפנים אלינו, שרה, שרה וקול צעדינו, וכלה במחזה הנערות ההולכות בשנתן ובנובלה והכלה סגרה את הדלת.
מקום לדור בו ושם לו
עאמר דהמשה
בספרו עאמר דהאמשה ממלא את מפת השמות של יישובי הגליל הערביים בתוכן חדש ומחזירם אל התודעה הישראלית והפלסטינית. לשם כך הוא ערך ראיונות מפורטים עם ערביי הגליל המוסלמים, הנוצרים, הבדואים והדרוזים ואסף מאות סיפורים ומסורות הקשורים למקומות גאוגרפיים ולעצמים טבעיים במרחב שהם חיים בו.
מסורת מגולמת בגוף
יאיר ליפשיץ
במרכזו של הספר עומד גוף, וליתר דיוק הגוף היהודי הנשי והגברי, הניצב בקדמת הבמה. מחקרו של לישפיץ מוסיף נדבך חשוב ומכריע לשיח מקחרי ערני, חריף וטעון בשאלת דימויו של הגוף היהודי.
השלישי האפשרי
רחל אלבק-גדרון
זהו ספר ביקורת המעורר את קוראיו להמציא לעצמם אף הם שפת קריאה משל עצמם ביצירותיו של אחד הסופרים המעוררים ביותר בספרות העברית של זמננו.
חיק האם של זיכרונות
תמר הס
דרך הבימוי
דורית ירושלמי
"כיצד ניתן לדבר על התיאטרון העברי-הישראלי דרך הפרקטיקה של הבמאי ולא דרך המחזאים והמחזה המקורי?"
ספריית הלב
ספריית הלב הוא ספר של מבקש דעת מזן שמצוי מעט במקומותנו. כזה שהאדישית והציניות הפוסט-מודרנית פסחו עליו והניו-אייג´ הדלוח לא דבק בו. ספר זה של תייר נפש גדול, צאצא לתיירי הנפש הגדולים של העולם.
פקלמן, הניה , חיי פועלת בארץ‏
חיי פועלת בארץ‏
זהו סיפורה של אישה אחת שעומדת מול כל העולם, ועולמה מתהפך עליה. סיפור על אמונה נלהבת שהופכת לייאוש תהומי; על עוצמות נדירות של השפלה, פגיעות, ניסיון לשמור על כבוד אנושי-נשי מינימלי, קריסה, כעס ורצון לנקום. סיפור המשובץ רגעי התבוננות מפוכחים ומדויקים רבים לצד שפע שתיקות; קטעי אילמות, הספוגים חרפת קורבנות ואיום סמוי במרד.
מעט מהרבה – מעשי חכמים: מבנים ספרותיים ותפיסת עולם
ענבר רווה
הז`אנר החז"לי המוכר והאהוב של מעשי חכמים – אותם סיפורים קצרים, מרובי דיאלוגים, המצויים בספרות התלמודית – נדון עד כה בעיקר מצדו התוכני. במעט מהרבה נפרש דיון שיטתי וחדשני בצדדים הפואטיים והמבניים של הסיפורים הללו.
אלמוג, רות , מעיל קטון
מעיל קטון
רות אלמוג
"`הו, הו, מליזלדה היפה,` שרה גברת אסתריקה, ובקולה הגבוה נמזגו ניחוחות לילה מרירים של פיגם ורוזמרין שצמחו בארגזי עץ מרקיבים על מעקי מרפסות אחדות בקומות העליונות של הבית הגדול: חמש קומות, שלושה אגפים וארבע כניסות אצל שרינה היפה.
על סף הגאולה - סיפור המעברה דור ראשון ושני
בתיה שמעוני
על סף הגאולה הוא דיון חלוצי מרתק בסיפור קליטתם של העולים מארצות ערב בשנות "העלייה הגדולה" (1953-1948) כפי שהוא מעוצב ביצירות הספרות שכתבו בני היישוב הוותיק והעולים עצמם. סיפורן של המעברות ושל שכונות המצוקה שנוצרו בעקבותיהן נדחק שנים רבות אל שולי המחקר וביקורת הספרות, כשם שתושביהן נדחקו אל שולי התודעה הציבורית.
בכטין, מיכאיל , צורות הזמן והכרונוטופ ברומן‏
צורות הזמן והכרונוטופ ברומן‏
מיכאיל בכטין
לדעת אנשי רוח רבים ברחבי העולם, מיכאיל בכטין הוא חוקר הספרות והתרבות החשוב ביותר שהצמיחה המאה העשרים. על בסיס היכרותו האינטימית עם התרבות המערבית, מספרות יוון העתיקה ועד ימינו, יצר בכטין מפת ספרות מדהימה בהיקפה ובעושר הפרטים שלה וסימן בה
בנד, אברהם , שאלות נכבדות
שאלות נכבדות
אברהם בנד
שאלות נכבדות הוא קובץ מאמרים ראשון בעברית פרי עטו של אברהם (ארנולד) בנד, אחד מהגדולים בחוקרי התרבות היהודית המודרנית, שעמד שנים רבות בראש המחלקה לספרות השוואתית באוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג`לס. לקוראים הישראלים המצויים בכתיבתם של חוקרי התרבות היושבים בארץ צפויה כאן הפתעה. את מקומו של הסגנון המתנצח-לוחמני המאפיין את כתיבתם של רוב החוקרים הישראלים תופס בכתביו של בנד סגנון שיחתי, מתון וניחוח.
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ