חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
מה? דע!
מגד, נחום , האצטקים‏
האצטקים‏
נחום מגד
הספר מגלה עולם מופלא ורב סתירות: רוחניות צרופה ונדירה לצד טקסים אכזריים של העלאת קורבנות-אדם; מסורות בדבר דמותו של הנסיך שהגה את עיקריה השלטוניים המתקדמים, לצד האמונה המשיחית בכוחות שנקבעו מראש ושהביאו בתחילה לפריחה ולשגשוג ואחר כך חרצו את גורלם המר.
לנדאו, אריקה , האומץ להיות מוכשר
האומץ להיות מוכשר
אריקה לנדאו
האומץ להיות מוכשר נכתב כדי להקל על בעלי הכישרון, ולמנוע את `בדידותו של הרץ למרחקים ארוכים` ולמען הסובבים אותם (הורים ומורים) המסוגלים לסייע להם להגשים את כישרונותיהם ולהוציאם מן הכוח אל הפועל בעזרת גירויים שכליים, רגשיים וחברתיים.
ארן, לידיה , בודהיזם‏
בודהיזם‏
לידיה ארן
מהי בשורת הבודהיזם? איזו תמונת-מציאות מציע הבודהיזם כדי לשחרר את האדם מסבל? לשם מה נועדה המדיטציה ומה הן הטכניקות שלה? מה פשר תורת הקרמה? כיצד ייתכן מוסר ללא זהות מתמשכת? מהו גלגול נשמות? אלו הם כמה מהנושאים הנדונים בספר זה
לנג, משה וסט , הצל הארוך‏
הצל הארוך‏
משה וסט לנג
הצל הארוך הוא אוסף מובחר של כשלושים סיפורי טיפולים שליקט הפסיכולוג המשפחתי משה לנג בעקבות ניסיון של השנים. בעיותיהם של המטופלים נראות, לכאורה, שונות ורחוקות מאוד זו מזו, אך לנג מבהיר לקורא שוב ושוב את המשותף ביניהן: בכולן יש למערכת המשפחתית ולדינמיקה שמתנהלת בתוכה תפקיד מכריע, שפענוחו הכרחי לצורך הבנה מלאה של נפשו של המטופל.
עידן, אשר , מהי אידיאולוגיה ?‏
מהי אידיאולוגיה ?‏
אשר עידן
מהי אידיאולוגיה ? הספר מציג עמדות חדשניות בצידן של עמדות מוכרות, בשאלת טיבה של האידיאולוגיה. בספר יש ניסיון לסינתזה המאפשרת דיון פורה גם בבעיות אקטואליות המנסרות בחלל העולם ובישראל (כגון `כשלון השמאל והקידמה`, `התפוררות הסוציאליזם`).
שקד, יובל , מוסיקה מתפתחת‏
מוסיקה מתפתחת‏
בספר מוצגות תחנות היסוד בהתפתחותה של המוסיקה האמנותית בעולם המערבי מ-1945 עד 1990. נסקרים בו הלכי הרוח היוצרת ומשקעיה בעיצומה של הילולת האבנגארד, המודרניות והעכשוויות ולנוכח "הזדקנותה של המוסיקה החדשה" (תיאודור דורנו).
רפפורט, גיזי , על הפמיניזם ומתנגדיו‏
על הפמיניזם ומתנגדיו‏
גידי רפפורט
מה האשה יכולה וצריכה להיות היא שאלה פילוסופית במהותה ומעניינו של ספר זה. שאלות נוספות הנדונות בו הן : מהי צורת החיים הרצויה לאשה וההולמת את טבעה, מהי מערכת היחסים הרצויה בין האשה והגבר, ומהו טיפוס המדינה שעשוי להיטיב עמה (ועם הגבר).
לורנד, רות , על טבעה של האמנות‏
על טבעה של האמנות‏
רות לורנד
מהו טבעה של האמנות ומדוע היא נחוצה לנו? מדוע אין תרבות אנושית ללא אמנות? כיצד מעריכים יצירה כ"אמנותית"? בספר מוצגות אחדות מהעמדות המרכזיות בתולדות הפילוסופיה המערבית על אודות טבעה של האמנות. אלא, שבפילוסופיה אין תשובות המניחות את דעת הכול.
גורביץ
פוסטמודרניזם‏
דוד גורביץ`
סוף המאה: המחקר הבינתחומי המקיף ביותר בעברית על התרבות הפוסטמודרנית. ספר שמתבונן בשינויים מהותיים שעוברת המחשבה המערבית בסוף המאה ובתוצאותיו של התהליך בתחומי התקשורת, הספרות והאמנות.
ארבל, אילנה , פוקו וההומניזם‏
פוקו וההומניזם‏
אילנה ארבל
פוקו וההומניזם מנתח את מבנה הטיעונים של פוקו, תוך חשיפת אחדים מן הקשיים הפנימיים שבהם. עיקרם הוא הסתירה כביכול הנוצרת בין קריאתו של פוקו למאבק פוליטי שמטרתו היא החירות, לניסיונו להגן על עמדה רלטיביסטית בכל הקשור לאדם ולערכים.
ארצי, עיניה , פסיכודרמה‏
פסיכודרמה‏
עיניה ארצי
עיניה ארצי היא פסיכודרמטיסטית ופסיכותיראפיסטית באמנות. תלמידתם של ד"ר י.ל. מורנו ושל זרקה מורנו. היא מורה לפסיכודרמה באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטת חיפה ומרכזת תוכנית הכשרה לפסיכודרמה בסמינר הקיבוצים, תל אביב. עיניה ארצי היא ממייסדי "האירגון הישראלי לפסיכודרמה" וכיהנה זמן מה כיו"ר האירגון.
אונגר, הנרי , קולנוע ופילוסופיה
קולנוע ופילוסופיה
הנרי אונגר
כיצד מתרגמים רעיונות לשפת קולנוע? מהו קולנוע פטליסטי? כיצד עוזר לנו הקולנוע לפקפק במציאות ולפצח את סודו של הזמן? האם סרט טוב הוא סרט טוב רק משום שכך אומר המבקר? כאלה ואחרות הן השאלות שספר זה מציג
רגב, מוטי , רוק‏ מוסיקה ותרבות
רוק‏ מוסיקה ותרבות
מוטי רגב
מוסיקת הרוק ומה שמסביב לה היא מזה כמה עשרות שנים מוקד בולט ומרכזי של ריגוש, זהות, הנאה ועמדות אידיאולוגיות-תרבותיות כלפי העולם. ספר זה מביא – לראשונה בעברית – סקירה ממצה של מוסיקת הרוק (גם בישראל), תולדותיה ואיפיוניה וכן הסבר משמעויותיה ומקומה בתרבות העכשווית.
פרוגל, שי , רטוריקה‏
רטוריקה‏
שי פורגל
בתרבות הפלורליסטית של ימינו, שבה אף האמיתות הבסיסיות ביותר שנויות במחלוקת, לימוד הרטוריקה זוכה לעדנה מחודשת, כמי שיכולה להגביר את המודעות לגורמים השונים שלוקחים חלק במלאכת השכנוע ולהדגיש את המשמעות האתית של הדיבור.
גולני, ירון , שער לארכיטקטורה‏
שער לארכיטקטורה‏
ירון גולני
הארכיטקטורה היא האמנות המשקפת באורח הכולל ביותר את רוח זמנה — דתית, פילוסופית וטכנולוגית, והיא גם האמנות היחידה שבתוכה אנו חיים. ואכן, כל המתעניין בארכיטקטורה ימצא בספר זה סקירה היסטורית ממצה וניתוחים מאירי עיניים על נושאים הרלוונטיים לשיח האמנותי והמקצועי
רוזיק, אלי , שפת התיאטרון‏
שפת התיאטרון‏
בספר זה בוחן ד"ר רוזיק את דרכי התקשורת התיאטרונית. הוא מפתח תפישה לפיה אמנות התיאטרון, בניגוד לדעה הרווחת, אינה צירוף של שיטות תקשורת שונות, אלא מערכת אחידה, לא-מילולית בעיקרה. הספר דן בכל היסודות החשובים להבנת יצירה תיאטרונית:
בן-דב, יואב , תורת הקוונטים‏
תורת הקוונטים‏
יואב בן-דב
תורת הקוונטים נראית מוזרה ולא הגיונית: היא אומרת לכאורה שאלקטרונים הם גם חלקיקים וגם גלים, או שחתול יכול להיות גם חי וגם מת בבת אחת. ובכל זאת, הפיזיקאים משתמשים בה בהצלחה.
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ