חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
מתחד
דאץ` שיי‏
דאן, ג'ון גרגורי , דאץ' שיי‏
שם ספר:   דאץ` שיי‏
שם מחבר:   ג`ון גרגורי דאן
שנת הוצאה:   1984
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

"רציני מאוד, מצחיק מאוד, מותח מאוד – וסך הכול נפלא... דאן מאיר את מצבנו שלנו כבני-אדם – והרי זהו, בסופו של דבר, עצם מהותה של כל ספרות טובה." (וושינגטון פוסט)

"לי היתה בשירותי-נשים כשהפצצה התפוצצה." כך נפתח ספר סוער ומדהים זה, שמבקרים שיבחוהו כ"אחד הספרים הטובים ביותר בעשור האחרון" וכ"יצירת-מופת אפלה". לי היא אשתו לשעבר של דאץ', עורך דין לפלילים. וקרבן ההתפוצצות היא קאֶת, בתם המאומצת.

דאץ' שיי בילה את כל חייו בבריחה מעברו ובהרדמת זיכרונותיו. אביו איבד עצמו לדעת בתא כלאו. אשתו בגדה בו. אך בשני המקרים סירב דאץ' לשאול מדוע. לפנים הוא היה עורך דין מכובד. עכשיו הוא מגן על חלאת האדם, על סרסורים, סחטנים, שודדים ורוצחים. הוא גר במאורה מעופשת, שבמקום שמשה יש בה לוח קרטון ספוג מים. הוא חי בתרדמה מתמדת. רק עם מותה של בתו האהובה מתנפצות חומות-המגן שבנה סביבו והוא מתחיל לעשות את חשבון נפשו.

חייו של דאץ', "תיבה סינית גדושה בתעלומות שלא נחקרו," מתפרקים על ידי גילויים מקריים, ואט-אט עולה המסתורין המבקש את פתרונו. בתוך כך מתמלאה הזירה באוסף טיפוסים, אנשי גיהינום ציוריים: הגבר השחור הפורץ לדירתו של דאץ' ותוחב אקדח לגרונו; הסרסור החמקמק; הזונה המצודדת; השופטת הנושאת עמה אקדח אל הדוכן, וחוטי העלילה המסועפת מתחברים ומתלכדים לסיום מפתיע ואירוני.

 

ג'ון גרגורי דאן, סופר, עיתונאי ותסריטאי, נודע בעיקר בזכות רבי-המכר שלו וגאס
(1974), ווידוי אמת (1977). הוא גר בלוס-אנג'לס עם אשתו, הסופרת ג'ואן דידיון.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ